Çinli Yatırımcılar Türkiye'de Ev Sahibi Olmak İçin Birbirleriyle Yarışıyor!

Çinli yatırımcıların Türkiye'de konut yatırımı her geçen gün artmaya devam ediyor. Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin değiştirilmesi ile beraber yabancı ilgisi artarken Çinliler rotayı Türkiye'ye çevirdi.

EMLAK HABERLERİ 23.01.2020 - 16:53 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Çinli yatırımcıların Türkiye'de konut yatırımı her geçen gün artmaya devam ediyor. Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin değiştirilmesi ile beraber yabancı ilgisi artarken Çinliler rotayı Türkiye'ye çevirdi.

Yabancıların konut alımları giderek artarken özellikle de son dönemde Çinlilerin artan konut talebi dikkat çekti. BU YAZ ÇİN'DEN REKOR ALIM BEKLENİYOR! Konu hakkında açıklama yapan Mars Investment’ın Kurucusu ve Genel Müdürü Hakan Bucak, “Yönetmelikteki değişim, hem gayrimenkul yatırımlarına hem de Türk vatandaşlığına yönelik talepleri artırdı. Özellikle Kazakistan’dan Afganistan’a kadar Müslüman ülkelerin bulunduğu geniş bir coğrafyadan gelen talepler hız kazandı.Ancak son dönemde Çin’den gelen bir yatırımcı akını var. Son 6 aydır 300 binin üzerinde Çinli ülkemizi ziyaret ederek yatırım fırsatlarını yerinde inceledi. 2020 yılının yaz aylarında planladıkları yatırımları alıma dönüştürmeye gelecekler" diyerek Çin'den yoğun talep olduğuna dikkat çekti. 300 BİN ÇİNLİ TÜRKİYE'DEN KONUT ALMAK İÇİN HAZIRLIK YAPIYOR! Bucak yapmış olduğu değerlendirmesinde Çinlilerin olan ilgisine dikkat çekerek “Gayrimenkul sektöründe Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik’in etkisiyle, Kazakistan’dan Afganistan’a kadar uzanan geniş bir coğrafyadan ciddi bir taleple karşılaştık.Her ay açıklanan rakamlarda yabancı satışlarında Körfez ülkeleri başı çekti. Henüz rakamlara çok fazla yansımasa da Çin’den gelen bir yatırımcı akını var. Çin devleti halkını Baharat Yolu üzerinde olan ülkelere yatırım yapmaya teşvik ediyor.Bu teşvik,  bu zamana kadar Portekiz, Yunanistan ve Güney Kıbrıs’taki yatırımları olgunlaştırdı. Son 6 aydır da 300 binin üzerinde Çinli, gayrimenkul yatırımı için Türkiye’ye geldi. Toplu ve tekil alımlar yapıyorlar. Asıl büyük yatırımlar için yaz dönemini bekliyoruz.Gayrimenkul sektörü bu zamana kadar daha çok Müslüman coğrafyasından talep gördü. Çin’in yatırım atağı, Müslüman olmayan ülkelerden gelecek talebe liderdik edecek" dedi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@