Citibank 'tan Bomba Altın Raporu! 2022 - 2023 Altın Fiyatı Tahmini Beklentisi İle Altın Ne Zaman Düşer Açıkladı

Kuyumcular altın yorumları ile takip edilirken Citibank altın raporu gündeme bomba gibi düştü.2022 - 2023 yılında altın fiyatları ne olur, altın düşer mi - son dakika, altın ne zaman düşer, düşecek mi

Finans 12.12.2021 - 15:11 12.12.2021 - 15:13 Gülcan Özer

Altın fiyatları tüm dünya genelinde fırlayan enflasyon rakamları sonrasında yönünü yukarıya çevirirken herkes yükselişin devam edip etmeyeceği sorusuna yanıt aramaya başlamıştı. Pek çok ekonomist ve yatırım bankası altın fiyatlarının yükselişini sürdüreceği yönünde tahminde bulunurken Citibank ise bunun tam tersi bir rapor yayımladı. 

Ekonomistlerin büyük bir bölümü gram altında 1.000 TL ve uluslararası yatırım bankaları ise ons altının fiyatı için 2 bin dolar tahminlerini yaparken Citibank ise altın fiyatı için felaket senaryosu tahmininde bulundu. Citibank analistleri uzman altın yorumları için 2022 ve 2023 yılı altın fiyatları tahminleri büyük yankı uyandırdı. 

ALTIN-ALACAKLAR DİKKAT! ALTIN FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?

Altın fiyatlarının son derece hızlı bir şekilde yükselişe geçmesi lie beraber elinde altını olanlar "altın bozdurmak için doğru zaman mı?" sorusuna yanıt ararken altın almak isteyen kişiler ise terste kalma korkusu ile "altın fiyatları düşecek mi?" sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. 

citibank altın fiyatı tahmini

Altın borcu olanlar, düğünü olanlar, altına yatırım yapmak isteyenler ve ekonominin gidişatıın merak edenler altın fiyatlarının ne olacağı sorusuna yanıt ararken Citibank altın raporu finans dünyasının gündemine bomba gibi düştü. 

HERKES REKOR TAHMİNİ YAPIYORDU! CİTİBANK 2022 VE 2023 FİYAT TAHMİNİ İLE ALTIN FİYATLARININ DÜŞECEĞİ TARİHİ AÇIKLADI!

Citibank altın fiyatları tahminleri ile adından söz ettirmeye devam ederken son yayımlanan uzman analiz raporu finans dünyasında büyük yankı uyandırdı. Citibank stratejistleri tarafından hazırlanan raporda 2022 ve 2023 yılında altın fiyatları için düşüş senaryosuna yer verildi. 

altın ne zaman düşecek citibank tahmini

2022 YILINDA ALTIN FİYATLARI NE OLUR, ALTIN NE ZAMAN DÜŞER?

Dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan Citibank stratejistleri tarafından yayımlanan raporda ons altının fiyatı için 100 dolarlık düşüş tahminine yer verildi. 2020 ve 2021 senesinde altın fiyatlarının ortalama 1800 dolar sınırında dolaştığına dikkat çeken analistler 2022 yılı ons altın fiyatı tahmini için 1.685 dolar seviyesini açıkladı. 

2022 altın fiyatı tahmini

2023 ONS ALTININ FİYATI TAHMİNİ BEKLENTİSİ! 2023 YILINDA ALTIN FİYATLARI NE OLUR?

Altın fiyatlarında yaşanan yükselişin devam edip etmeyeceği yönünde tahminde bulunan Citibank analistleri uzman yorumları ile 2023 ons altın fiyatı tahmini için 1500 dolar seviyesini açıkladı.

NOT: Burada yer alan bilgiler Citibank tarafından açıklanan rapordan derlenmiş olup emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez, yatırım önerisi sadece aracı kurumlar tarafından verilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@