Çobanların Arazi Kavgasında 2 Mahalle Karıştı, Taşlı Sopalı Kavgada Kan Aktı!

Sık sık arazi anlaşmazlıkları nedeni ile yaşanan olaylarla gündeme gelen Şanlıurfa'da yeni bir olay daha yaşandı. Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı olan Kalınağaç ile Taşıkara kırsal mahalleleri arasında meydana gelen kavgaya çok sayıda kişi karıştı.

Emlak Magazin 29.03.2021 - 09:02 29.03.2021 - 09:02 Serhat Karaman
Türkiye'nin en verimli tarım arazilerine sahip olan Şanlıurfa arazi anlaşmazlıkları nedeni ile yaşanan olaylarla sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Bu olaylardan sonuncusu Siverek ilçesine bağlı olan Kalınağaç ile Taşıkara kırsal mahalleleri arasında meydana geldi.

Daha önce de arazi anlaşmazlığı nedeni ile aralarında gerginlik olduğu öğrenilen 2 mahallenin sakinleri dün bir kez daha karşı karşıya geldi. 2 mahallenin çobanları bir kere daha arazi anlaşmazlığı nedeni ile karşı karşıya gelirken kavgaya  mahalle sakinlerinin de karışması ile ortalık adeta savaş yerine döndü.

TAŞLI SOPALI KAVGADA KAN AKTI! 

Siverek ilçesine yaklaşık 20 km. uzaklıkta yer alan Kalınağaç ile Taşıkara kırsal mahalleleri çobanları dün arazi anlaşmazlığı nedeni ile bir kere daha karşı karşıya geldi.

Çobanlar arasında yaşanan tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken kavgaya 2 mahallenin sakinleri de dahil oldu. Kısa sürede taşlı sopalı çatışmaya dönen kavgada vücudunun çeşitli yerlerine taş isabet eden 2 kişi Siverek Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olayı haber alarak müdahale eden çevre mahalle sakinleri tarafından haber verilen Jandarma ekipleri olay yerine güvenlik kordonu altına alırken Çevik Kuvvet Birlikleri de olayların büyümemesi için gerekli güvenlik önlemlerini aldı.

İki mahalle arasında daha önce de arazi anlaşmazlığı nedeni ile gerginlikler yaşandığı belirtilirken, olayların tekrarlanmaması için güvenlik güçlerinin denetimlerini arttıracağı belirtildi. Çobanlar arasında da bir daha bu tip olayların yaşanmaması adına arazi anlaşmazlığı sorunlarının çözümü için alternatif yöntemler arandığı açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@