Çocuğu Okula Gideceklerin Cebi Yanacak! Servis Ücretlerine Yüzde 15 Zam İşte En Kısa Mesafe Ücreti

Ankara'da 2021 yılı servis ücretleri belli oldu. En kısa mesafe yıllık 2 bin 610 TL olarak duyurulurken bu rakam mesafe arttıkça daha da artıyor. İşte yeni dönem fiyat tarifesi.

Çocuğu Okula Gideceklerin Cebi Yanacak! Servis Ücretlerine Yüzde 15 Zam İşte En Kısa Mesafe Ücreti

Okulların açılıp açılmayacağı yönünde tartışmalar devam ederken Ankara'da 2021 yılı servis ücretlerinin belli olduğu duyuruldu. En kısa mesafede bile fiyatların yükseldiği servis ücretlerine yapılan resmi açıklama şöyle;

ANKARA'DA SERVİS ÜCRETLERİ BELLİ OLDU

2021 - 2022 yılı eğitim öğretim dönemi için yapılan resi açıklamada; 2021-2022 eğitim öğretim yılı okul servis fiyatları azami hadlerini gösterir ücret tarifesinin belli olduğu bildirildi. Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Tunçay Elmadağlı konuya dair yapmış olduğu yazılı açıklamasında, yeni yıl için fiyat tarifesinin Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) tarafından onaylandığını bildirdi.

Yüzde 15'lik Zam Yapıldı

Yazılı basın açıklamasında Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Tunçay Elmadağlı maliyetlerin arttığını ve servis ücretlerine yüzde 15 oranında zam yapıldığını duyurdu. Tunçay Elmadağlı yazılı açıklamasının devamında ise personel servis ücretlerinde herhangi bir değişme olmadığını ifade etti.

YENİ ZAMLI FİYAT TARİFESİ

Servis ücretleri için yayımlanan fiyat tarifesinde en kısa mesafe ve en uzun mesafe ücretleri açıklandı. Ayrıca daha uzak bölgeler için kilometre başına alınacak fark ücreti de açıklandı. İlan edilen fiyat tarifesi;

Servis ücretleri yıllık 0-3 kilometre için 2 bin 610 TL

3-6 kilometre için 2 bin 880 TL

6-10 kilometre için 3 bin 330 TL

10-15 kilometre için 3 bin 870 TL olarak açıklandı.

Açıklanan yıllık ücretler gidiş ve dönüş yolunu kapsıyor. Okul öncesinde olan çocuklar ile ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin olacağı servislerde rehber personel giderlerine katkı olarak ek ücret toplanabilecek. İlan edilen fiyat tarifesinde ek personel gideri için öğrencilerden aylık 100 TL talep edilebilecek.

SONRAKİ HABER