Çocuğu Olan Ailelere Her Yıl Ödeme Yapılacak! Anaokulu Yardımından Kimler Yararlanacak, Başvurular Ne Zaman?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bu yıl itibarıyla Anaokulu destek programını hayata geçireceklerini açıkladı. Destekten 1 milyon çocuk yararlanabilecek.

Finans 02.02.2022 - 09:08 02.02.2022 - 09:09 Büşra Uluşen

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, geçtiğimiz günlerde sosyal destek yardımlarının artırıldığını açıklamış ve bu yardımlar arasında çocuklara verilen yardımlar da unutulmamıştı. 

Bakan Yanık, ilk kez uygulamaya geçecek sistem ile Anaokulu ve Anasınıfı Desteği ile ihtiyaç sahibi 1 milyon ailenin çocuğu için eğitim yardımı sağlanacak. 

1 MİLYON ÇOCUK YARARLANACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın açıklamalarına göre bu yıl ilk kez uygulanacak olan Anaokulu/ Anasınıfı Desteği kapsamında ihtiyaç sahibi 1 milyon ailenin anaokulu çağındaki çocuğu için maddi yardım verileceğini açıkladı. 

Anaokulu desteği kapsamında, çocukların anaokuluna gitmesine destek olunacak ve ailelere bu konuda maddi destek sağlanacak. Bakan Yanık, hayata geçirmeye hazırlandıkları bu proje için 500 milyon TL bütçe ayırdıklarını belirtti. 

bakan yanık

ANAOKULU DESTEĞİNİ KİMLER ALABİLİR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sözü edilen destek programı için bakanlığın 500 milyon liralık bir kaynak ayırdıklarını bildirdi. Anaokulu / anasınıfı desteğinden 3-5 yaş aralığındaki çocuklar faydalanabilecek. Destek ödemeleri, her yılın Ağustos ayında 3-5 yaş aralığındaki çocukların ailelerinin hesaplarına yatırılacak. 

anaokulu yardımı

ANAOKULU DESTEĞİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Söz konusu destek programı kapsamında ailelere ödenecek maddi tutar Ağustos aylarında hesaba yatırılacak. Anasınıfı Desteği için başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na bizzat yapılacak. 

Anaokulu desteği için başvuru tarihi henüz açıklanmadı. Başvuru tarihleri ve şartları bakanlık tarafından duyurulduğunda haberimize ekleyeceğiz. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@