Çok Daha Ucuz Fiyatlarla ÖTV Muafiyetli Sıfır Araçlar Satışta!

Araba sahibi olmak isteyen kişiler ÖTV indirimi müjdesi beklerken Skoda Scala, Skoda Kamiq ve Skoda Octavia için ÖTV siz araç satışı yapılacağı ilan edildi.

Finans 27.07.2021 - 15:30 27.07.2021 - 15:31 Gülcan Özer

Araba fiyatları giderek yükselmeye devam ederken araç sahibi olmak isteyen kişiler ne yazık ki bu nedenle isteklerini ertelemek zorunda kalmıştı. Pandemi döneminde rekor fiyatlara ulaşan araç fiyatları normalleşme döneminde beklenildiği gibi düşmezken yeniden yükselişe geçmişti. 

En ucuz sıfır araç fiyatının 160 bin lira bandına ulaşması ile beraber yoğun bir şekilde ÖTV indirimi ve 2. el araç ithalatı talebi gündeme taşınmıştı. Özellikle de yapılacak olan kabine toplantısı bu nedenle yakından takip edilirken süreçte Skoda Temmuz ayına özel olarak ÖTV'siz alım fırsatları sundu. 

KAMPANYA 31 TEMMUZ 2021 GÜNÜ SONA ERECEK! 

Düzenlenen kampanya hakkında bilgilendirmede bulunan Skoda kampanyanın 31 Temmuz 2021 tarihinde sona ereceğini hatırlattı. Düzenlenen kampanyada aranılan uygunluk kriterlerine sahip olan kişilere ÖTV muafiyeti uygulanacağını açıkladı. 

Skoda Scala, Skoda Kamıq ve Skoda Octavia modelleri için başlatılan kampanya kapsamında bu 3 modelden satışa sunulan donanım paketlerini alan kişilere ÖTV muafiyeti uygulanacak. 

ötvsiz-araç-kampanyası

Skoda tarafından yapılan kampanya duyurusu ile dinamik tasarımı, üstün verimli motorları ve yüksek konfor özellikleriyle SCALA, tüm versiyonlarıyla ÖTV’siz alım için başvurulara açıldı. 

SUV araç almak isteyen kişilere yönelik olarak tasarlanan Skoda KAMIQ modelinde ise Elite 1,0 TSI 110 PS DSG ve Premium 1,0 TSI 110 PS DSG versiyonlarına ÖTV’siz alım fırsatı sunuldu. 

Skoda markasının en çok satan amiral modelleri arasında yer alan Skoda Octavia modelinde ise Octavia Elite 1,0 TSI E-Tec 110 PS DSG versiyonları için ÖTV'siz satış yapılacağı ilan edildi. 

Söz konusu kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin kendilerine en yakın Skoda bayisini ziyaret etmeleri yeterli olacak. Yine markanın resmi internet sitesi üzerinde yer alan kampanyalar bölümünden ÖTV muafiyeti hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

ÖTV MUAFİYETİ NEDİR, KİMLER YARARLANABİLİR?

Özel Tüketim Vergisi kelimelerinin ilk harflerinden oluşturulan kısaltma olan ÖTV belirli ürünler için yapılan harcamalarda maktu ya da oransal olarak alınan bir vergi türü olup vücudunda belli bir oran üzerinde işlev kaybı olan engelli kişilere ÖTV muafiyeti hakkı verilmektedir. 

Sahip olduğu engeli yüzde 90 ve üzerinde olan kişiler almış oldukları raporlarına ağır engelli ya da sürücü belgesi alabilir ifadelerini ekletmeleri durumunda ÖTV muafiyetli araç alma hakkı elde etmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@