Çöl Sıcakları Bunaltmıştı Meteorolojiden Yağış Uyarısı Geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı son hava tahmin raporununda yağışların geri geleceğini duyurdu. Yağışlar için ilk adres Karadeniz kıyıları.

Çöl Sıcakları Bunaltmıştı Meteorolojiden Yağış Uyarısı Geldi

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıktığı son günlerde vatandaşlar sıcak havadan şikayet ediyorlar. Öyle ki bazı illerde 42 derecenin üzerine çıkan hava sıcaklıkları hem hastalar hemde yaşlı ve çocuklar için risk oluşturuyor. Bu dönemde müjdeli haber Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden geldi.

METEOROLOJİDEN YAĞIŞLI HAVA UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı son hava tahmin raporunda ülkenin bazı bölgelerinde yağışlı havanın etkili olacağını duyurdu. Genel olarak parçalı bulutlu havanın etkili olacağı ülke genelinde yağışlar Karadeniz kıyılarında yer alan bazı şehirler ile Marmara'da yer alan illerde etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporunda yağışlı havanın batı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Ankara, Çankırı, Afyonkarahisar, Isparta ve Artvin çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağını duyurdu. Ülkenin geri kalan bölümünde ise hava açık ve az bulutlu olacak.

Sel Uyarısı Yapılan İller

Meteoroloji uyarısında yapılan son değerlendirmelerde bugün akşam saatlerine kadar Trakya Kesimi'nde görülecek olan gök gürültülü sağanak yağışların, Edirne ve Kırklareli'nin güneyi ile Tekirdağ'ın iç kesimlerinde yerel kuvvetli olması beklendiğini açıkladı.

Bu kapsamda listede olan şehirlerde yaşayan vatandaşların ani su baskınları ve sel gibi doğal afetlere karşı dikkatli olmaları gerektiği ifade edildi. Ayrıca yaşanacak sağanak yağışlar nedeniyle şehirlerde ulaşımda aksaklıklar olabileceği yolda olacak sürücülerin yaşanabilecek olumsuzlara karşı tedbirli olmaları gerektiği de vurgulandı.

SONRAKİ HABER