Corana Virüsü Nedeni İle Karantina Altına Alınan Yerleşim Yerleri Arttı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından açıklanan 12 köy karantina altına alındı açıklaması sonrasında yeni karantina haberleri peş peşe geldi.

GÜNDEM 29.03.2020 - 17:30 15.07.2021 - 00:08 Emlak 365

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından açıklanan 12 köy karantina altına alındı açıklaması sonrasında yeni karantina haberleri peş peşe geldi. Yozgat, Kütahya, Gümüşhane ve Doğu Karadeniz'de 2 köyün daha karantina altına alındığı açıklandı. İşte koranavirüs karantinası hakkındaki son durum!

Türkiye ilk olarak 27 Mart Cuma günü corana virüsü nedeni ile köylerin karantina alındığı haberlerini duyarak tarihte bir ilke şahitlik edilmişti. Yapılan son dakika açıklaması ile Rize'ye bağlı olan Kendirli Beldesi'nde ve Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köylerinde karantina kararı alındığı duyurulmuştu. KARANTİNA ALINAN KÖY SAYISI HIZLA ARTIYOR! Yaşanan büyük şokun ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aynı günün akşamında bir televizyonun canlı yayınına katılarak karantina haberlerinin bir ilk olmadığını ve Türkiye genelinde 12 köyün karantina altına alındığını söylemişti. Ancak karantina altına alınan diğer 7 köyün isimlerini açıklamamıştı. Gelen son dakika haberleri ile karantine alınan köy sayısının hızla artmakta olduğu görüldü. KÜTAHYA SİMAV YEŞİLDERE KÖYÜ KORANAVİRÜS KARANTİNASI ALTINA ALINDIYapılan son dakika açıklaması ile Kütahya' da da karantina kararı çıktığı belirtildi. Kütahya Valiliği yapmış olduğu açıklama ile "İlimiz Simav ilçesi Yeşildere köyünde tespit edilen pozitif vaka nedeniyle karantina uygulanmaktadır" ifadeleri ile karantina kararını duyurdu. ARTVİN BORÇKA KARANTİNA KARARI Bir diğer karantina kararı da Artvin'in Borçka ilçesinde yer alan Camili köyü içinde 65 yaşındaki bir kişide koranavirüs testinin pozitif çıkması nedeni ile karantina kararı verildiği açıklandı. GÜMÜŞHANE ŞİRAN YUKARI KULACA KÖYÜ KARANTİNA KARARI Gümüşhane'nin Şiran ilçesi Yukarı Kulaca köyüde karantina altına alınan köyler arasına girdi. Konu hakkındaGümüşhane Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada "Kocaeli ilinden gelen bir vatandaşımızın bu ilde koronavirüs pozitif bulgusu bulunan bir kişiyle teması tespit edildiğinden Yukarı Kulaca köyünde karantina tedbiri alınmıştır" denildi.KARANTİNA KARARI AÇIKLANAN DİĞER YERLEŞİM YERLERİ NERELERİ?Daha öncede karantina kararı alınan yerleşim yerleri şu şekilde açıklanmıştı;Van'ın Çaldıran ilçesine bağlı Hanköy Mahallesi' Van'ın Başkale ilçesine bağlı Esenyamaç Mahallesi ile Çatak ilçesine bağlı 2 mezra,Çankırı'nın Çerkeş ilçesine bağlı Aliözü Köyü, Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@