Corona Virüs Salgını Sonrası Web Tapu Uygulamasına Vatandaşlardan Yoğun İlgi

Corona Virüs salgını nedeniyle yapılan uyarıların ardından vatandaşlar daha kullanışlı hale getirilen web Tapu uygulamasına büyük ilgi gösterdiler.

EMLAK HABERLERİ 19.03.2020 - 11:39 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Corona Virüs salgını nedeniyle yapılan uyarıların ardından vatandaşlar daha kullanışlı hale getirilen web Tapu uygulamasına büyük ilgi gösterdiler. Son günlerde kullanım oranı bir hayli artan uygulama sayesinde vatandaşlar Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüklerine gitmeden çok sayıda işlemini elektronik olarak tamamlayabiliyor.

Corona Virüs nedeniyle alınan önlemlerden birisi de Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nden gelmişti.Kurum salgının etkisini göstermeye başladığı günlerde yapmış olduğu basın açıklaması ile virüsün önlenmesi amacıyla tapu işlemlerinin elektronik olarak yapılabileceğini duyurmuştu. Bu kapsamda tapu web uygulamasını hayata geçiren kurumun uygulaması kısa sürede binlerce vatandaş tarafından kullanılıyor. TAPU WEB UYGULAMASINA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİTapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nce kullanılmaya başlayan uygulamayı öncelikle 17 Mart tarihinde 20 bin vatandaş kullandı. Bu rakam bir gün sonra 18 Mart tarihinde 35 bin kişiye çıktı. Vatandaşlar tapu web uygulaması üzerinden internet üzerinden alım-satım, tapu kaydı, ipotek gibi işlemlerin tümü yapılabiliyor. Uygulama vatandaşlara ayrıca malik, diğer kişilere güvenli bir şekilde tapu bilgisi görüntüleme ve başvuru yapma yetkisi verebiliyor veya verdiği yetkiyi kaldırabiliyor.Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulamanın daha fonksiyenel hale getirilebilrmesi için de çalışmalarına devam ediyor. Bu alanda yapılan son işlemlerden birisi de kamu kurumları ve şirketler bazında da yeni modüllerin uygulamaya dahil edilmesi. Vatandaşlar söz konusu uygulama ile çok sayıda işlemini internet üzerinden hem hızlı hemde güvenli bir şekilde yapabiliyorlar.ISLAK İMZA İÇİN KURUMA GİTMEK ŞARTSistem üzerinden yapılan bu işlemler sonrası yapılacak tek bir ek işlem bulunuyor. Vatandaşların uygulama aracılığıyla yaptıkları işlemlerden sonra ıslak imza için tapu müdürlüklerine gitmeleri gerekiyor. Bu işlem için ise Alo 181 veyakurumun web sitesinden randevu alınması zorunlu. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlükleri randevusuz işlem yapmıyorlar. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@