Corona Virüsü Sadece Yaşlıları Öldürüyor Algısı Yıkıldı! İngiltere'de 21 Yaşındaki Genç Corona Virüsü Yüzünden Canından Oldu!

Corona virüsü tüm dünyada dehşet saçmaya devam ederken İngiltere'den gelen bir haber salgın hastalığın sadece yaşlıları ve kronik rahatsızlıkları olanları etkilediği algısını yıktı.

Gündem 25.03.2020 - 18:47 15.07.2021 - 00:08 Emlak 365

Corona virüsü tüm dünyada dehşet saçmaya devam ederken İngiltere'den gelen bir haber salgın hastalığın sadece yaşlıları ve kronik rahatsızlıkları olanları etkilediği algısını yıktı. İngiltere'de 21 yaşındaki bir genç kız kronik rahatsızlığı olmamasına rağmen corona virüsü sebebiyle hayatını kaybetti.

Corona virüsü tüm dehşetini dünyanın dört bir yanında göstermeye devam ediyor. Bu hastalık ile alakalı olarak yaşlı insanları ve kronik rahatsızlıkları olanları öldürüyor algısı bugün gelen bir haberle ortadan kalktı.Corona virüsü her yaş grubundan insanda ölüme sebebiyet verebiliyor. İngiltere'de High Wycombe şehrinde yaşayan 21 yaşındaki Chloe Middleton bir süredir mücadele ettiği corona virüsü sebebiyle hayatını kaybetti.

Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, gençleri corona virüsüne karşı uyarmış ve gençlerdede ölüme yol açabileceğini açıklamıştı.Uzmanlara göre yaşlı insanlarda daha kolay ve daha güçlü tahribat yapan corona virüsü her yaş grubu için büyük bir tehdit meydana getiriyor. Gençlerde corona virüsü daha zor etki yapabiliyor. Çünkü bağışıklık sistemi güçlü bünyelerde corona ilerleme kaydedemiyor. Ancak bağışıklık sisteminin hangi açığından yararlanıp vücuda nüfuz ettiği henüz tespit edilebilmiş değil.Gençlerin dikkatli olmaması sonucunda ölümcül sonuçlar gelmeye başlaması ürkütücü bir gelişme olarak kaydedildi. Türkiye'de Sağlık Bakanlığı yetkililerinin de gençlere yönelik tedbirler almaya başlaması bekleniyor.
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@