Çorumlu çiftçi 9 yıldır tarlasına aynı ismi yazıyor

Çorum’da esnaf olan bir kişi 9 yıldır kendi tarlasına 9 yıl önce kanserden kaybettiği kardeşinin ismini traktörler yazıyor.

Gündem 06.08.2019 - 23:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Çorum’da esnaf olan bir kişi 9 yıldır kendi tarlasına 9 yıl önce kanserden kaybettiği kardeşinin ismini traktörler yazıyor.

Çorum’da eşine az rastlanacak bir olay 9 yıldır yaşanıyor. 9 yıl önce kardeşini kanserden kaybeden Çorum'un Alaca ilçesinde esnaflık yapan Mesut Turan'ın (38) kardeşi Ömer Turan (23)’ın ismini tarlasına yazıyor. Acılı abi kardeşinin anısını tarlaya ismini yazarak yaşatmaya çalışıyor.KARDEŞİNİN İSMİNİ YAZIYOR2010 yılında, kanser tedavisi gördüğü hastanede 2 çocuk babası Mesut Turan'ın kardeşi Ömer Turan, hayatını kaybetti. Kardeşinin hayatını kaybetmesi sonrasında çok üzülen ağabey Mesut Turan, anısını tarlasına kardeşini ismini yazarak diri tutuyor.

GÖRENLER ÖNCE ŞAŞIRIYOR! SONRA FOTOĞRAF ÇEKİYOR!9 yıl önce kanserden kaybettiği kardeşinin her ölüm yıl dönümünde, traktöre taktığı pullukla sürdüğü buğday tarlasına 'Ömer' yazan Turan, görenlerin dikkatini çekiyor. Tarlada Ömer yazısını okuyanlar önce anlam veremiyor sonra ise hikayesini öğrendikten sonra fotoğraf çekiliyor.

GÖZÜMDE CANLANIYORTuran, "Kardeşimin iş yaptığı tarlalarda şimdi ben çalışıyorum. Buralardan her geçtiğimde onun hatıraları gözümde canlanıyor. Acısına dayanamıyorum. Ben de hatırasını yaşatmak için her yıl buğday hasadından sonra traktörümle kocaman harflerle tarlaya 'Ömer' yazıyorum. Kalemle kâğıda yazar gibi kardeşimin adını tarlaya kazıyorum. Görenler şaşırıyor. Tarlanın yanında şehirler arası yol var. Oradan araçlarıyla geçenler görüp, bölgedeki tanıdıklarına soruyorlar.

Kardeşim için dua etseler, bana yeter. Tarlaya ismi yazmam çok uzun sürmüyor. Hızlıca yazıyorum hatta diğer çiftçi arkadaşlarımız, bu kadar büyük ismi nasıl yazdığım konusunda şaşırıyorlar; ama başarıyorum.

Her yıl bu dönemde kardeşimin adını tarlamıza yazarak, onu ne kadar özlediğimizi, unutmadığımızı, hep aklımızda olduğunu bir kez daha göstermiş oluyorum. O öldüğünden sonra zaten hayatımız artık eskisi gibi mutlu geçmiyor" dedi.

 Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@