Covid-19'la Birlikte Mevsimsel Hastalıklarda Artmıştı! Okullar Kapanacak Mı? Mahmut Özer'den Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okulların kapanıp kapanmaması ile ilgili çok net açıklamalarda bulundu. Özer okulların geleceği hakkında veliler ve öğrencilerin merak ettiği sorulara yanıt verdi.

Gündem 03.11.2021 - 09:33 03.11.2021 - 09:33 Mustafa KARAGÖZ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuştu. Kürsüde bakanlığın çalışmaları hakkında kapsamlı bir sunum yapan Mahmut Özer, konuşmasının bir bölümünde okulların durumunu ele aldı. Bu noktada vaka sayıları ile diğer mevsimler hastalıklar sonrası yine gündeme gelen okulların kapanması iddialarına değinen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, son verileri açıkladı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER'DEN OKULLAR KAPANACAK MI? SORUSUNA YANIT

Okulların durumuna dair şu anda 850 bin dersliğin olduğunu bildiren Milli Eğitim Bakanı Özer bu dersliklerden sadece 1496 tanesinin kapalı olduğunu söyledi. Bu oranın binde 2, yüzde 1'in de çok altında olduğunu söyledi.

Konuşmasında vaka sayıları ile ilgili dönem dönem spekülasyonlar olduğunu da ifade eden Bakan Özer "Gerçekten bizler okullarla, eğitimlerle ilgili çok rahat konuşan bir toplumuz. Yani bir akademisyen okulların açılıp kapanmasıyla ilgili bir görüş serdettiği zaman hangi kitleleri etkilediğini ve bunun gerçekten rasyonel bir politika olup olmadığını düşünmeden çok rahat bir şekilde konuşabiliyor ama aynı refleksi AVM'ler, oteller için göremiyoruz." açıklamasında bulundu.

Bakan Özer bu noktada ayrıca "Okulların kapanmasıyla ilgili hiçbir durum söz konusu değildir" diye konuştu. 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer velilere de bir çağrıda bulunarak okulların durumu ile ilgili gelişmeleri bakanlıktan yapılacak açıklamalarla takip edilmesini istedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@