Cübbeli Ahmet Hoca'dan 2022 Asgari Ücret Yorumu: 5 Bin Lira Verin!

Son olarak İmam Hatip okulları için yapmış olduğu yorum ile gündemi sallayan Cübbeli Ahmet Hoca bu seferde asgari ücret yorumu ile bir kere daha adını duyurdu. 2022 asgari ücret tahmini beklentisi ne?

Finans 01.10.2021 - 10:45 01.10.2021 - 10:46 Gülcan Özer

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca ismi ile tanınan Ahmet Mahmut Ünlü yapmış olduğu açıklamasında asgari ücret için çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Patronların sık sık anne ve babalarının ruhları için hayrat yaptırdıklarına dikkat çeken Cübbeli Ahmet Hoca ama işçilerine asgari ücret verdiklerini belirterek bunun yerine yüksek maaş ödenmesi gerektiğini savundu. 

Pek çok patronun bugün yanlarında çalıştırdıkları kişilere asgari ücret verdiğini belirterek işçinin hakkının alın teri kurumadan verilmesi gerektiğini hatırlatarak anne ve babası için hayır yapmak isteyen patronlara yanlarında çalıştırdıkları işçilere asgari ücretten yüksek maaş vermelerini tavsiye etti. 

20222 ASGARİ ÜCRET ZAMMI ÖNCESİ ÇOK KONUŞULACAK AÇIKLAMA: 5 BİN LİRA VERİN! 

Milyonlarca işçi 2022 için açıklanacak olan asgari ücret rakamı için beklemeye devam ederken asgari ücret zam tahmini yorumları da yakından takip ediliyord. İşçiler enflasyonda yaşanan yükseliş ve geçim şartlarının zorlaşması nedeni ile bu sene hükümetten yüksek zam teklifi beklerken süreçte Cübbeli Ahmet Hoca çok konuşulacak açıklamalara imza attı. 

cübbeli-ahmet-hoca

İşçinin hakkının daha teri soğumadan verilmesi gerektiğini hatırlatan Cübbeli Ahmet Hoca patronların hayrat yaptırdıklarını belirterek "Gidiyor cami yaptırıyor anamın hayratı için, gidiyor köprü yaptırıyor babamın hayratı için. Orada yanında çalıştırdığının ücretini vermiyor. Senin ananın babanın ruhuna hayrat gider mi kardeşim ya. Burada kul hakkı var. Önce işçinin teri kurumadan onu vereceksin. Sonra asgari ücret diyorlar, niye asgari ücretten veriyorsun kardeşim?" diyerek bunun yerine "Bunu senin vermek mecburiyetinde olduğun asgari ücret 2400 lira ise ver ona 5 bin lira" diyerek hayır olarak çalışanlarına 5 bin lira ödemelerini önerdi. 

2022 asgari ücret zam açıklaması

BODRUMDA OTURSAN EN DÜŞÜK KİRA BİN LİRA! 

Patronların asgari ücret ödemesini eleştiren Cübbeli Ahmet Hoca son dönemden artan kiralık ev fiyatları nedeni ile şu anda en kötü bodrum dairesinin dahi bin lira kirası olduğunu belirterek bir kişinin kirası, elektrik, su ve doğalgaz faturası için 2 bin lira ödediğini belirterek asgari ücret ile bu koşullar altında kimsenin geçinemeyeceğini söyledi. Patronların hayır yapmak istiyorlarsa işçilerine asgari ücretten yüksek maaş vererek de anne babaları için sevap kazanabileceklenini dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@