Cumartesi Sürprizi! Konut Kredilerinde Yıl Bitmeden Yılbaşı Fırsatları Bankaların Son Duyuruları

Kendi evini almak isteyenler için bankaların konut kredisi kampanyaları bulunuyor. Yeni yıl öncesinde kredi başvurusunda bulunacaklar için yılın son duyurularını derledik. İşte banka banka ev krediler

Finans 25.12.2021 - 09:17 25.12.2021 - 09:17 Mustafa Karagöz

Vadeli mevduat düzenlemesi ile konut kredisi faiz oranlarında da değişimler yaşandı. Bankalar kredi düzenlemeleri ile ev kredilerini ön planda tuttular. Peki hangi bankalar yüzde kaç faiz oranıyla konut kredisi imkanı sunmaktalar? İşte yılın son fırsatları. 

EV ALACAKLAR DİKKAT BU ORANLARI GÖRMEDEN KARAR VERMEYİN

Yılsonunda yaşanan durgun dönemden faydalanarak ev almak isteyenler için dolar kurunun düşmesi ayrı bir fırsat oluşturdu. Bu dönem vatandaşlar ise bankaların kapısını konut kredisi için çaldılar. Bu dönemde müşterilerine özel avantajlar sunan bankaların yanında standart konut kredisi faiz oranlarında indirim yapan bankalarda bulunuyor. 

KAMPANYASIZ KONUT KREDİSİ FIRSATLARI

Yılsonund kampanya olmadan yüzde 90 veya yüzde 80 konut kredisi limiti, 120 ay vade ve müşterilerin aylık kazanç durumuna göre kredi veren bankaların aylık faiz oranları aşağıda tabloda yer almakta.

Sıfır Konut için En Düşük Oran 3 Bankada

Sıfır konut alacaklar için Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası müşterilerine aylık yüzde 1.20 faiz oranıyla konut kredisi sağlamaktadır. Bu oran için evin sıfır konut olması yeterli. Başvuruda bulunanlara evin değerinin yüzde 90'ı kadar kredi verilecek. 

2. El Konutlar için En Düşük Oran Yine Kamu Bankalarında

İkinci el ev almak isteyenler için de en düşük konut kredisi faiz oranları 3 kamu bankasında yer alıyor. Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası müşterilerinin ikinci el ev alımlarına yüzde 1.29 faizle kredi veriyorlar. 

Özel Bankaların Konut Kredisi Faizleri

Özel bankaların konut kredisi faizlerinde ise İş Bankası ve Akbank bulunuyor. Bu iki banka müşterilerine yüzde 1.50 ve yüzde 1.55 aylık faiz oranıyla 120 ay vade ile kredi veriyorlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@