Cumhur İttifakı partinin liderinden Millet İttifakının adayına ilişkin açıklama! O ismi işaret etti

Cumhur İttifakı üyesi olan Büyük Birlik Partisi'nden Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayına ilişkin açıklama geldi. BBP Lideri Mustafa Destici açıklamasında aday olmanın Kılıçdaroğlu'nu işaret etti.

Gündem 18.04.2022 - 09:16 18.04.2022 - 09:16 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Millet İttifakının, Cumhurbaşkanı Adayının kim olacağına ilişkin bilinmezlik devam ediyor. 6'lı masa toplantılarında kimin aday olacağına ilişkin bir açıklama gelmezken basında ise çok sayıda aday yer aldı. Gündeme gelen iddiaların dışında Cumhur İttifakından da konuya dair değerlendirmeler bulunuyor. Konuya dair son açıklama ise Cumhur İttifakı üyesi olan Büyük Birlik Partisi'nden geldi. 

BBP'DEN MİLLET İTTİFAKININ ADAYININ KİM OLACAĞINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici canlı yayında siyaset gündemini ele aldı. BBP Lideri ekonomi başlıkları, siyasi gündem, dış ilişkiler gibi konularda çok dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Destici'nin açıklamaları arasında ayrıca siyasi gündemin en çok konuşulan konusu haline gelen Millet İttifakı'nın adayının kim olacağına ilişkin iddialar da yer aldı. 6 partiden oluşan ittifakta her partinin adayının farklı olduğunu ifade eden Mustafa Destici, bu partilerinin bir isim üzerinde ortak karar almalarının çok kolay olmadığını söyledi.

Konuşmasında kimin aday olacağına dair görüşlerini açıklayan Destici, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu işaret etti. BBP Lideri Destici bu hususta "Bir isim üzerinde uzlaşmaları kolay değil. Bunun için açıklayamıyorlar, seçim dönemine bırakıyorlar. Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanlığı adaylığını en çok hak eden kişi Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Kılıçdaroğlu'nun ziyaretlerini doğru bulmuyorum. Bunlar siyasi propaganda amaçlı." ifadelerini paylaştı. 

Erdoğan ile Görüşmesinin İçeriğine İlişkin Bilgi Verdi

Mustafa Destici açıklamalarında ayrıca kısa süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapmış oldukları görüşmeye ilişkin bilgi verdi. Destici, Erdoğan ile ekonomik durum, siyasi durum, 2023 seçimleri, ittifak meseleleri ve Cumhur İttifakı bileşenlerin yükselmesi, uyumunun artması başlıklarının ele alındığını söyledi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@