Cumhur İttifakından Asgari Ücret Açıklaması! Kulis İddiaları Güçleniyor İşçilere Memur Maaşı Gibi Maaş Geliyor

Cumhur İttifakı üyesi olan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'den asgari ücret açıklaması geldi. Mustafa Destici asgari ücretin 4.000 TL olması gerektiğini söyledi.

Gündem 13.11.2021 - 14:17 13.11.2021 - 14:17 Mustafa KARAGÖZ

Asgari ücret görüşmeleri için artık kısa bir süre kaldı. Önümüzdeki ay başında asgari ücret tespit komisyonu üyeleri bir araya gelecekler. 

Toplantıların başlamasının ardından ise alınacak karar belli olacak. En az 3 toplantı olması beklenen komisyonda işverenler adına TİSK, işçiler adına Türk İş ve hükümet adına Çalışma Bakanlığı olacak. 

ASGARİ ÜCRETTE BAYRAM ETTİRECEK AÇIKLAMA

Komisyonun toplanmasından önce ise kulislerde çok farklı iddialar gündeme geldi. Bu iddialar AK Parti kanadından gelen açıklamalarla birleşince güçlenmişti. 

Kulis iddialarından ilki asgari ücrette vergi çalışması olacak ve maaşlar doğrudan artacak. Bunun yanında işverenler tarafından sağlanacak zamda bu tutara dahil edilecek. Bu kapsamda maaşların bu zamana kadar ki en yüksek artışı yakalaması söz konusu olacak. 

Bunun iddiaların yanında AK Parti'den çok önemli açıklamalar geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan bir tv programında asgari ücret düzenlemesini ele almış ve maaşların bu zamana kadar ki en yüksek artışı göreceğini söylemişti. Kendisine sorulan 4.000 TL olur mu? sorusuna ise bu seviyelerde diye yanıt vermişti. 

CUMHUR İTTİFAKI ORTAĞINDAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Bu gelişmelerin ardından ise bir başka açıklamada Cumhur İttifakı ortağı olan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'den geldi. 

Destici işçileri heyecanlandıran açıklamasını kendisine ait sosyal medya hesabından yaptı. Açıklamasın maaşların artırılması ve yılda iki defa zam verilmesi önerisinde bulundu. 

destici asgari ücret 2021

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici paylaşımında "Asgari ücret %40'ın üzerinde artırılarak en az 4 bin TL olmalıdır. Asgari ücret, 2022 yılından itibaren de 6 ayda bir tespit edilerek, asgari ücretlimizin geliri, alım gücü enflasyon karşısında erimemelidir" ifadelerini kullandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@