Cumhurbakanı Erdoğan Müjdeyi Verdi: Kredi Kartı Borçları Haziran Sonuna Kadar Ertelenebilecek!

Koranavirüs ile mücadele konusunda örnek başarılara imza atan Türkiye'de alınan sosyal izolasyon kararları ne yazık ki beraberinde ekonomik sonuçlarda getirdi.

EKONOMİ 26.03.2020 - 17:20 15.07.2021 - 00:08 SERHATMEDYA

Koranavirüs ile mücadele konusunda örnek başarılara imza atan Türkiye'de alınan sosyal izolasyon kararları ne yazık ki beraberinde ekonomik sonuçlarda getirdi. Özellikle de kapatılma kararı alınan sektörlerin desteklenmesi ve vatandaşın bu süreçte ekonomik olarak ta korunması amacı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından koranavirüs finansal istikrar kalkanı paketi açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı kredi kartı borcu erteleme konusunda beklenen müjdeyi verdi. Detaylar haberimizde...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabı üzerinden "vatandaşımızın yanınızdayız" başlığı ile verilen destekleri açıkladı. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KORANAVİRÜSLE MÜCADELEDE MİLLETİMİZİN YANINIZDAYIZ! Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "İlk günden itibaren Koronavirüs salgınına karşı tüm kurumlarımız ve imkânlarımızla Milletimizin yanında yer aldık. Tedbirlerle ve ekonomik destek paketleriyle vatandaşlarımızı bu krizin etkilerinden korumaya devam edeceğiz. Biz güçlü bir Milletiz, hep birlikte başaracağız" dedi. 

BANKACILIK SEKTÖRÜNDE ALINAN KORANAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA KREDİ KARTI BORÇLARI 3 AY ERTELENEBİLECEK! Yapmış olduğ paylaşımda sağlık, çalışma ve sosyal hayat, maliye, sanayi, ticaret ve bankacılık alanlarında alınan tüm tedbirleri ayrı ayrı değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kredi borcu erteleme kararı veren bankalar için kredi kartı borcu erteleme için de müjdeli haber verdi. Açıklanan listede yer alan maddeler şu şekilde sıralandı;İşletme finansman desteği ile 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeli, 25 bin TL ilimtli kredi imkanı sağlanacak, 3 ay ödemesiz 12 ay vadeli, 25 bin TL limitli esnaf kart desteği verilecek, Kredi kartı ödemeleri Haziran sonuna kadar ertelenebilecek, Personel maaş gideri kadar ilave kredi limiti imkanı tanınacak.

Yaşanan gelişmeleri yakından takip etmek isterseniz;Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZKREDİ KARTI BORÇ ERTELEME BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILACAK?Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama sonrası gözler bankalara çevrildi. Şu anda pek çok banka sadece kredi borcu erteleme yaparken Garanti Bankası, İş Bankası, Şekerbank, TEB ve Vakıfbank gibi bazı bankalar ise kredi kartı borcu erteleme imkanı da sunacaklarını belirtmişti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ise bugün yapmış olduğu açıklamasında kredi kartı borcu ve kredi borcu erteleme yapmayan bankaların mutlaka Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu BDDK 'ya şikayet edilmesini istedi. Bankaların büyük bir bölümü internet şubesi, internet sitesi ve mobil bankacılık üzerinden kredi kartı borcu ve kredi borcu erteleme başvurularını alıyor. Ancak bu başvurularda bazı bankalar müşterilerinden faiz, komisyon ve masraf talep edebiliyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@