Cumhurbaşkanı Atama Kararları Resmi Gazete'de! Maliye ve Çalışma Bakanlıklarında 161 Atama Yapıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak Resmi Gazete’de yayınlanan Atama Kararları yürürlüğe girdi. Buna göre Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma Bakanlığı’nda atamalar yapıldı.

Gündem 25.02.2022 - 01:16 25.02.2022 - 01:16 Engin Uzunoğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan atamalar Resmi Gazete'de Atama Kararları olarak yayınlanıyor. Son Atama Kararnamesi ise 25 Şubat 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. yayınlanan kararlara göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda çok sayıda kadroya atamalar yapıldı. Yapılan atamalar kamuoyuna ilan ederken yürürlüğe giren kararlarla yeni görevlendirmeler de yapılmış oldu.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI ATAMALARI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde yapılan atamalara göre açık bulunan İş Başmüfettişliklerine atamalar yapıldı. Kararda yer alan bilgiye göre bahsedilen kadroya mevcut İş Müfettişlerinden Fatih Uğurlu, Halis Başol, Hakan Ünal ve Selahattin Altun atandı. Bu atamaların Cumhurbaşkanlığı Karanamesinin 2. ve 3. maddeleri kapsamında yapıldığı bildirildi.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI ATAMALARI

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde çok daha fazla sayıda atama yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile farklı kadrolarda görevlendirmeler gerçekleştirildi. Vergi Müfettişi olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde görev yapan 50 kişi aynı bakanlıkta Vergi Başmüfettişi olarak görevlendirilmek üzere atandılar. 

Cumhurbaşkanı Atama Kararı’na göre Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda görev yapan bazı Vergi Müfettiş yardımcılarının Vergi Müfettişi olarak atamaları da yapıldı. Bu kapsamda 107 Vergi Müfettiş Yardımcısı Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde Vergi Müfettişi kadrosuna yükseltildi.

Yayınlanan Atama Kararnamesi ile atama işlemleri gerçekleştirilen kamu görevlilerinin yeni görevlendirmeleri yürürlüğe girdi. Yapılan yeni görevlendirmelerin ardından özellikle Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Vergi Müfettiş Yardımcılığı kadrosunda bir açık meydana geldi. Bu oluşan açık için ihtiyaca göre ilerleyen süreçte personel alımlarının yapılabileceği ifade ediliyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@