Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Açıkladı: Ne Dolar, Ne Altın, En Çok Tarım Arazisi Değerlenecek!

Yükselen dolar kuru ve altın fiyatları sonrasında yatırımcılar yeniden dövize ve altına yönelirken Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut gelecek dönemde tarım arazilerinin altın, dolar ve bitcoin gibi diğer yatırım araçlarından daha değerli hale geleceğini söyledi. Son dönemde Bill Gates'de almış olduğu tarım arazileri ile gündeme gelmişti.

Yatırım Rehberi 30.03.2021 - 16:35 30.03.2021 - 16:35 Serhat Karaman
Yatırımcılar en çok getiri sağlayacak olan yatırım araçları için araştırmalara devam ederken son dönemde yükselen döviz kuru ve altın fiyatları nedeni ile yatırımcılar yeniden yönünü bu araçlara çevirdi.

Konu hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut tarım arazilerine dikkat çekerek tarım arazilerinin değerinin artacağını dile getirdi.

YİĞİT BULUT: TARIM ARAZİLERİ ÖNÜMÜZDEKİ YILLARIN EN KIYMETLİ VARLIĞI HALİNE GELECEK! 

Tarım arazilerinin önemine değinen Yiğit Bulut önümüzdeki 10 sene içerisinde kendi yediğini üretebilen ülkelerin ayakta kalacaklarını iddia ederek bazı ülkelerdeki sentetik et tartışmalarına dikkat çekti.

Bulut "Dünya Sağlık Örgütü büyükbaş hayvanların yasaklanması hakkında ülkeler üzerinde baskı kuruyor. Tüm bunlar yeni dünya düzeni için düğmeye basıldığını gösteriyor. Türkiye verimli topraklar yönünde değerlendirildiğinde zengin bir ülke.

Önümüzdeki 10 senenin en önemli bakanlığının Tarım Bakanlığı olduğunu düşünüyorum. Beslenemez ve kendi gıdanızı üretemezseniz yeni dünyadaki esir ülkelerden biri haline gelirsiniz. Bu nedenle Türkiye'yi tarım ülkesi haline getirmeliyiz.

Hiçbir parti ayrımı gözetmeksizin herkese çağrıda bulunuyorum. Sakın tarım arazilerini imara açmayın. Tarım arazileri önümüzdeki yılların en kıymetli varlık haline gelecek. 10 sene sonra avro, dolar, altın, kripto para ve tarım arazisi mi daha değerli olacak diye sorarsanız benim yanıtım nettir. Tarım arazileri önümüzdeki yılların en değerli varlığı haline gelecektir" diyerek yaşanan süreci değerlendirdi.

Son dönemde dünyanın en zengin insanları listesinde yer alan Bill Gates tarafından yapılan tarım arazileri yatırımları da çok tartışılmış ve dünya basınında büyük yankı uyandırmıştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@