Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 Seçimlerinde Aday Olmayacak Mı? AK Parti'den Son Dakika Açıklaması

2023 yılı Haziran ayında gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı ile ilgili bazı iddialar gündeme gelmişti. AK Parti'den bu iddialara yanıt geldi.

Gündem 25.10.2021 - 08:59 25.10.2021 - 09:01 Mustafa KARAGÖZ

İYİ Parti, CHP, Saadet Partisi kanadından gelen bazı iddialarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023 seçimlerinde aday olamayacağı iddia edilmişti. Erken seçim olmaması durumunda Erdoğan'ın aday olamayacağına dair iddiaların üzerine ise AK Parti'den yanıt geldi. 

AK PARTİ'DEN O İDDİALARA YANIT GELDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz söz konusu iddialar hakkında konuştu. Düzce'de gerçekleştirilen İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi'nde yer alan Yavuz burada bir konuşma yaptı.

Muhalefet kanadından gelen iddiaları tek tek ele alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı iddiaları net bir dille yalanladı. Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 seçimlerine inandığını ifae eden Ali İhsan Yavuz, CHP'den gelen açıklamalara tepki gösterdi. Yavuz açıklamasında

"CHP kafası diyorlar ki, 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki seçimlerde aday olamaz, erken seçim olmazsa.' Bazı arkadaşlarımız da diyor ki 'Olsun, birkaç gün erken seçim yaparız'. Alakası yok arkadaşlar. Recep Tayyip Erdoğan, bal gibi aday olur ve bugünkü anket sonuçlarına ve sokağın sesine baktığımız zaman yeniden Cumhurbaşkanı olur." ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz konuşmasını ise merak etmeyin zerre şüphe yok diyerek tamamladı. Son olarak Ali İhsan Yavuz seçimlerin Haziran 2023'te yapılacağını ve erken seçimin de olmayacağını ifade etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@