Cumhurbaşkanı Erdoğan Açacak! Ankara Atatürk Kültür Merkezi AKM Millet Bahçesi Ne Zaman Açılacak?

Türkiye'nin en büyük millet bahçesi projeleri arasında gösterilen Atatürk Kültür Merkezi millet bahçesi projesi ne zaman açılacak sorularına yanıt aranıyordu. Beklenen müjdeli haber Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapıldı.

Emlak Haberleri 01.07.2021 - 15:35 01.07.2021 - 15:35 Emlak 365

Her ile en az bir tane yapılacağı açıklanan daha sonra özellikle de İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere pek çok ilde sayıları hızla artan Millet Bahçesi projeleri üzerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı himayesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ himayesinde yapımına devam edilen Millet Bahçeleri arasında yer alan Atatürk Kültür Merkezi millet bahçesi projesi için beklenen açılış tarihi ilan edildi. 

ANKARA AKM MİLLET BAHÇESİ NE ZAMAN AÇILACAK, ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ MİLLET BAHÇESİ AÇILIŞ TARİHİ BELLİ OLDU MU?

Son derece büyük bir alanı kaplaması ve Ankara'nın ulaşım açısından son derece önemli bir lokasyonunda konumlanan Atatürk Kültür Merkezi için alınan karar ile millet bahçesi olarak projelendirileceği ilan edilmişti. Eski hipodrom alanı olan ve daha sonra sergi, fuar ve etkinlik gibi amaçlar için kullanılmaya başlanan AKM'nin millet bahçesi yapılacağı ilan edilmişti. 

Dün Altındağ'da Büyük Dönüşüm sloganı ile gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesinin temel atma törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum millet bahçesi projeleri hakkında da bilgilendirmelerde bulundu. Bakan Kurum Ankaralıların yakından takip ettikleri ve büyük bir heyecanla bekledikleri, toplamda 760 bin metrekarelik dev bir alana kurulacak olan AKM Millet Bahçesi projesi hakkında  "Yeni Gençlik Parkı diyebileceğimiz bir yer olacak.

Ankara'mızın kuzeyinde Atatürk Orman Çiftliği, Atatürk Kültür Merkezi ve Gençlik Parkıyla yeni bir ekolojik koridor oluşturuyoruz. Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle, ağustos ayında Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi'ni vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız" diyerek hem açılış tarihin duyurdu hem de töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağını söyledi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@