Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: 1915 Çanakkale Köprüsü Ne Zaman Açılacak, Maliyeti Ne Kadar?

1915 Çanakkale Köprüsü için son tabliye montajı yapılırken köprünün merak edilen açılış tarihi ve maliyeti hakkında açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

Emlak Haberleri 15.11.2021 - 09:26 15.11.2021 - 09:26 Gülcan Özer

Türkiye'nin en büyük ulaşım projeleri arasında yer alan 1915 Çanakkale Köprüsü hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni açıklamalarda bulundu. Düzenlenen son tabliye montajı törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan akşam ise gençlerle buluştu. 

Son dönemde sık sık gençlerle buluşma toplantıları düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu seferde Çanakkaleli gençlerle bir araya geldi. Düzenlenen toplantıda 1915 Çanakkale Köprüsü projesinin açılış tarihi de gündeme geldi. 

1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ NE ZAMAN AÇILACAK, SON DURUM NE, AÇILIŞ TARİHİ BELLİ Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hava koşullarının uygun olmadığı dönemlerde feribot seferlerinin yapılamadığını hatırlatarak "Medeni olmak işte bu eserlerle olur. Şimdi biz bunu, ana muhalefetin başındaki zat diyor ki 'Peki nereden, neyi buldunuz da nasıl yaptınız'.

Zaten kabiliyet burada, biz kaynak ürettik, yap-işlet-devret bir kaynaktır. Eğer siz kasanızdaki parayla bunu yapmaya kalksanız belki de yapamayacaksınız. Ama biz yap-işlet-devret usulüyle bu kaynağı ortaya koyduk ve 'Arkadaş sen yapmak mı istiyorsun, buyur yap, kaynağı da bul'. Kaynağı da buldular, geldiler ve şimdi burası yapıldı ve belki de inşallah 18 Mart'a bile kalmadan daha önce buranın açılışını yapacağız" diyerek köprünün 18 Mart tarihine dahi kalmadan açılabileceğini dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@