Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı "2019 Yılı Göbekli Tepe Yılı İlan Edilecek!

AK Parti Grup Toplantısı konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2019 yılının Göbekli Tepe Yılı ilan edileceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı "2019 Yılı Göbekli Tepe Yılı İlan Edilecek!

AK Parti Grup Toplantısı konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2019 yılının Göbekli Tepe Yılı ilan edileceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklama ile 2019 yılını Göbekli Tepe Yılı ilan ettiklerini duyurdu.2019 Yılı Göbekli Tepe Yılı OlacakCumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında "2019 yılını Şanlıurfa Göbekli Tepe yılı olarak ilan ediyoruz. Tabi sadece Göbekli Tepe yılı ilan ederken onunla kalmayacağız. Bu çerçevede Gaziantep'te bu işin içinde olacak, Mardin'de bu işin içinde olacak ve Adıyaman'da bu işin içinde olacak. 5 ilimizde turizm gelirlerini büyük oranda arttıracağız.Anadolunun bu kadim yerleşim bölgesi tüm dünyanın ilgisine layıktır. İnşallah en kısa zamanda Şanlıurfa'ya bizzat giderek en kısa zamanda açılışını yapacağız. Şanlıurfalı hemşerilerime buradan sesleniyorum. Şimdiden çalışmalara başlayın.Satın alma paritesi döviz kurundan etkilenmediği için ülkelerin ve toplumların gerçek ekonomi gücünü göstermesi bakımından önemlidir. 2019 bütçesi hizmet odaklı bir bütçedir. Eğitime ayırdığımız kaynağı bütçenin yüzde 17’sine denk gelen 161 milyar liraya çıkarıyoruz.Sağlığa 157 milyar lira ayırıyoruz. Altyapı yatırımları için 65.1 milyar lira… Belediyelerimize ve il özel idarelerimize 93,6 milyar lira aktarıyoruz Tarım sektörü için 26.5 milyar lira. Ana muhalefetin sözcüsü çıkmış konuşuyor, esnaf kepenklerini kapattı diyor, çiftçi tarlalarını satıyor diyor. Burada rakamları açıklıyorum. Bunlar resmi bütçeden. Sen size ait olan hayali bütçeden konuşuyorsun. Bireysel emeklilik sistemindeki katılımcı sayısı 7 milyona ulaştı" dedi.Göbekli Tepe Nerede?Şanlıurfa ilinde yer alan Göbekli Tepe kent merkezine 15 km uzaklıkta yer almaktadır. Dünyanın en eski tapınağı olarak tescillenen bölge Dağeteği Mahallesi Haliliye Şanlıurfa adresinde bulunuyorCumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı "2019 Yılı Göbekli Tepe Yılı İlan Edilecek! - Resim 1Emlak365.com