Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! 2021 YKS Baraj Puanı Düşürüldü

2021 yılında YKS baraj puanının düşürülmesine ilişkin teklif kabul edildi. Alınan kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! 2021 YKS Baraj Puanı Düşürüldü

MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından gündeme getirilen ardından çalışmaların başkanan 2021 YKS baraj puanının düşürülmesine ilişkin karar verildi. Gün içinde düzenlemeye ilişkin dosya Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan akşam saatlerinde yaptığı bir paylaşım ile alınan kararı duyurdu.

YKS BARAJ PUANI DÜŞÜRÜLDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal medya hesabından yayımlanan basın açıklamasında, baraj puanına dair uygulanacak sınırlar açıklandı. Baraj puanı düşürülürken 2021 yılı için ek yerleştirmede baraj puanı TYT'de 140, AYT ve YDT'de 170 olarak uygulanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Twitter Paylaşımı

yks

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kişisel Twitter hesabından YKS baraj puanının düşürülmesine ilişkin "Genç kardeşlerime bir müjde vermek istiyorum. Yüksek Öğretim Kurulumuz, 2021 YKS tercih sürecinde merkezi ve ek yerleştirmeye ilave bir ek yerleştirme yapılmasını kararlaştırmıştır. Bu ilave ek yerleştirmede baraj puanı TYT'de 140, AYT ve YDTde 170 olarak uygulanacaktır." ifadelerini kullandı.

YÖK alınan kararın hemen ardından bir basın açıklamasında bulundu. Alınan yeni kararlar olduğunu duyuran YÖK Başkanlığı ikinci ek yerleştirme yapılacağını ve bu ek imkandan "TYT puanı asgari 140"; "AYT/YTD puanı asgari 170" adayların faydalanabileceğini bildirdi.

SONRAKİ HABER