Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: Akkuyu NGS Ne Zaman Bitecek, Karadeniz Gazı Son Durum Ne, Hangi Tarihte Kullanılacak?

Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Akkuyu NGS son durum ne, Karadeniz gazı ne zaman çıkacak?

Emlak Haberleri 02.02.2022 - 14:55 02.02.2022 - 14:58 Gülcan Özer

Yoğun programına devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Son dönemde yaşanan enerji krizi, İran'ın doğalgazı kapatması ve bu nedenle sanayide yaşanan elektrik kesintileri nedeni ile bir kere daha gündeme gelen enerji projeleri hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan merak edilen sorulara yanıt verdi. 

Yapımı CHP başta olmak üzere muhalefet partileri ve çevre örgütleri tarafından büyük tepkilere neden olan Akkuyu NGS projesi hakkında da açıklama yapan Erdoğan projenin biteceği tarihi ve bir diğer önemli keşif olan Karadeniz sahasında tespit edilen gazın çıkacağı tarihi de açıkladı. Peki, Karadeniz gazı ne zaman çıkacak, Akkuyu nükleer enerji santrali ne zaman bitecek?

AKKUYU NGS SANTRALİ SON DURUM: AKKUYU NÜKLEER ENERJİ SANTRALİ NE ZAMAN BİTECEK?

Dünyada yaşanan ekonomik gelişmeleri yorumlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Toplu konut hamleleri, kentsel dönüşüm hamleleri, sıfır atık, katı atık, millet bahçeleri gibi yatırımlarla şehirlerimizin hayat kalitesini artırmasaydık bugün bulunduğumuz yerde olmazdık. 

Yakında ikinci nükleer enerji santrali de geliyor. Sizin hayatınızda sadece mum vardı mum, gaz lambası var. Güneş enerjisi santralleri, RES projeleri bunları yapan biziz. Sizin hayal edemediklerinizi biz gerçeğe dönüştürüyoruz. Akkuyu NGS'de 2. üniteyi 2023'de faaliyete alacağız" diyerek Akkuyu NGS'nin 2. ünitesini 2023 senesinde faaliyete alacaklarını duyurdu. 

KARADENİZ GAZI NE ZAMAN ÇIKARILACAK, EVLERDE HANGİ TARİHTE KULLANILACAK?

Türkiye'nin doğalgaz keşfi hakkında da açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Karadeniz'de keşfettiğimiz doğal gazı 2023'ten itibaren sistemimize vererek bu alanda bir rahatlama sağlayacağız" diyerek Karadeniz gazının 2023 yılı itibari ile evlere ulaştırılacağını söyledi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@