Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı "Ankara Yozgat Sivas Hızlı Tren Hattı Ne Zaman Açılacak?

Ankara ile Sivas arası ulaşımı sadece 2 saate indirecek olan Ankara Yozgat Sivas Hızlı Tren hattı projesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 08.02.2019 - 15:42 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Ankara ile Sivas arası ulaşımı sadece 2 saate indirecek olan Ankara Yozgat Sivas Hızlı Tren hattı projesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sivas'ta halka hitap etti. Meydanda toplanan kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Sivas'a hükümet olarak yapılan yatırımlara da değindi. Ankara Sivas YHT Projesi Ne Zaman Bitecek?Ankara ve Sivas arası ulaşımı sadece 2 saate düşürecek olan YHT projesi hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Demiryollarımızın ihtiyacı olan travers fabrikasını istihdam sağlamak için Sivas'a kurduk.Ankara Yozgat, Sivas Yüksek Hızlı Tren hattımızın yapımına devam ediyoruz. Şimdi ne diyorlar yapmayın diyorlar. Bir tanesi de çıkmış güya Sivas'lıyım diyor. Sivas'ın ne ihtiyacı var trene diyor. Bir de siyasetçi olacak.Bu hat Ankara Sivas yolunu 2 saate düşürecek. Bu yıl test sürüşüne başlayacak. Önümüzdeki yıl da hizmete açılacak. Sivas Erzincan hızlı tren projemiz de keza çalışmaları devam ediyor" dedi. Gerçekleştirilecek olan projenin tamamlanması ile beraber Ankara Sivas arası ulaşım yaklaşık 2 saate düşecek. Şu anda iki şehir arasındaki ulaşım karayolu ile yaklaşık 5,30 saat sürüyor. Bu da ulaşımın yarı yarıya azalması anlamına geliyor ki bu da son derece büyük bir kolaylık anlamına geliyor.

AnkaraSivas Yüksek Hızlı Tren Projesi Hakkında Bakan Turhan Tarafından Yapılan AçıklamalarHatırlanacağı üzere daha önce de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan Ankara Sivas hızlı tren hattı projesinde sona geldiklerini açıklamıştı. Bakan Turhan projenin 2019 yılında hizmete gireceği müjdesini verirken "Çoğu yapıldığı günden bu yana el değmeyen mevcut demiryolu ağının 10 bin 789 kilometresini komple bakım ve yenilemesini yaptık. 2004-2018 yıllarında senede  ortalama 138 kilometre olmak üzere bin 983 kilometre yeni demiryolu yaptık. 12 bin 710 kilometre olan demiryolu uzunluğunu 2023'te 25 bin 30 kilometreye çıkartmak temel hedeflerimiz arasında bulunuyor. Türkiye'yi, dünyada yüksek hızlı trene sahip 8. ülke yaptık.YHT hatlarında taşınan yolcu sayısı ise 44 milyona yaklaştı. Bu arada, Ankara-Sivas hızlı tren projesinde sona yaklaştık. 2003'te başlattığımız demiryolu seferberliği ile 77 milyon olan yolcu sayımızı 2017'de 183 milyona yükselttik. Bu sayede akaryakıt giderlerinden de tasarruf edildi." açıklamasında bulunmuştu.Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZEmlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@