Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı "Ankara'da Raylı Hat Uzunluğu 15 KM Daha Artacak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mamak'ta düzenlenen toplu açılış törenine katıldı ve burada önemli açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 13.02.2019 - 17:00 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mamak'ta düzenlenen toplu açılış törenine katıldı ve burada önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mamak Belediyesi tarafından yapılan projelerin toplu açılış törenine katıldı. Burada önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'nın metro projeleri hakkında da bilgiler verdi ve 15 kilometrelik yeni metro hattı müjdesi verdi. Ankara'ya 15 KM Daha Metro Hattı Geliyor!Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamasında Ankaralılara 15 km daha raylı sistem hattı müjdesi vererek "Bakın IMF.. Göreve geldiğimizde 23.5 milyar dolar borcumuz vardı. Bu ülkeye onlara teslim eden kimdir? CHP. Mayıs 2013’te bu borcu bitirdik. Borcumuz yok, ilişkimizi kestik. Şehirlerimiz için hedefler belirledik, vizyon çizdik.Başkent Ray’ı sizlerin hizmetinize sunduk. Metroyu daha da uzatıyoruz. Ankara’yı toplam 15 km uzatacağız. Mamak’a raylı sistemi getireceğiz. Özhaseki’nin muhatabı kim, rakibi kim? Bundan önce de girdi, kazanamadı. Ondan önce Beypazarı’ndaydı. Beypazarı ile Kayseri kıyaslanır mı?"Mamak Belediyesi 11 Proje ve 163 Parkı Hizmete AçtıCumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında "Mamak Belediyemiz toplam yatırım bedeli 74,5 trilyon lira olan 11 projeyle yatırım bedeli 43,5 bedeli olan 163 parkı hizmete kazandırdı. Üreyir Millet Bahçesi'nin birinci etabı, Ali Kuşçu Merkezi özellikle ön plana çıkıyor. 2 milyon metrekareyi geçecek Üreyir Millet Bahçesi yaklaşık 250 bin metrekareden oluşuyor.Üyerir'in eski hali Üyerirliler çok iyi biliyor. Mamak'lı kardeşlerim burada yeşilin ve mavinin arasında temiz ortamda sevdikleriyle beraber güzel vakit geçirebilecek. Anneler yavrularıyla birlikte burada eğlenebilecek. İçinde Millet Kütüphanesiyle birlikte burada derslerini çalışabilecekler" diyerek açılışını yaptıkları projeleri hakkında bilgi verdi. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@