Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı "Kanal Ankara Start Alıyor!"

Kanal İstanbul projesinin rakibi olarak lanse edilen Kanal Ankara projesi için beklenen haber Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildi.

EMLAK HABERLERİ 13.03.2019 - 19:59 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Kanal İstanbul projesinin rakibi olarak lanse edilen Kanal Ankara projesi için beklenen haber Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal Ankara projesi için önemli açıklamalarda bulundu. Kanal Ankara Temel Atma Töreni Çok Yakında Yapılacak! Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Ankara Gölbaşı'nda düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Törende konuşma da yapan Erdoğan "Buraya Ankara'nın en güzel millet bahçelerinden birini kuruyoruz. 35 kilometrelik Kanal Ankara projesiyle şehrimize çok büyük değer kazandırıyoruz. Ankara'nın güneyinin çehresini değiştireceğine inandığım bu projenin temelini çok yakında atıyoruz.Bugün resmi açılışını yaptığımız eserlerden biri de Konya yolu boyunca inşa ettiğimiz köprülü kavşaklardır. Belediyemiz gerçekten çok önemli yatırımlara imza attı. Gölbaşı'na bambaşka bir hava katan şehir parkımız, 53 ayrı park, spor merkezleri, kültür merkezleri gibi toplam 209 proje belediyemiz tarafından sizlerin hizmetine sunuldu.Bu vesileyle şimdi burada Fatih kardeşimiz de buraya kadar geldi. Şimdi yeni bir süreç başlayacak Ramazan kardeşimizle. Elele, omuz omuza 18 günümüz var" diyerek büyük bir merakla beklenen projenin yakında temellerinin atılacağını söyledi. Kanal Ankara Nedir?Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmet verdiği dönemde Melih Gökçek tarafından geliştirilen özel bir projedir. Melih Gökçek'in görevden el çektirilmesinin ardından yeni Ankara Büyükşehir Belediye Bakanı olarak seçilen Mustafa Tuna'nın geliştirmeye devam ettiği proje Ankara'ya denizi getirecek proje olarak lanse ediliyor. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@