Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: Kentsel Dönüşüme Kaç Para Harcandı?

Ümraniye Millet Bahçesi projesini açan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul'da kentsel dönüşüm son durum ne, kaç lira harcandı, dönüşüme harcanan para ne kadar?

Emlak Haberleri 05.11.2021 - 20:48 05.11.2021 - 20:48 Gülcan Özer

Bugün günlük programını İstabul'a ayıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk olarak Ümraniye Millet Bahçesi projesinin açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninde özel bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'u bir dünya markası haline getirdiklerini dile getirdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, taşınan Atatürk Havalimanı alanına Türkiye'nin en büyük millet bahçesini inşa edeceklerini açıklarken söz konusu projenin dünyanın sayılı şehir parkları arasına gireceğini söyledi. İstanbul'da yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgi veren Erdoğan son rakamları açıkladı. 

İSTANBUL'DA KENTSEL DÖNÜŞÜMDE SON DURUM NE?

Her an büyük bir depremin vurma riskinin bulunduğu İstanbul'da riskli yapı stoku tehlike saçarken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip erdoğan sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile son durumu paylaştı. İstanbul'da başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarını kısa sürede tüm Türkiye geneline yaydıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya markası İstanbul'u tarihine, şanına ve konumuna yakışır bir noktaya getirmeye kararlı olduklarını vurguladı. 

erdoğan kentsel dönüşüm açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu paylaşımında "İstanbul’da başlattığımız kentsel dönüşüm çalışmalarını kısa sürede 81 ilimizin tamamına yaydık. Son 9 yılda yeni inşa ettiğimiz sosyal konutlarla birlikte toplamda 2,5 milyon konutun dönüşümünü tamamladık" ifadelerini kullandı. 

BUGÜNE KADAR KENTSEL DÖNÜŞÜME KAÇ TL PARA HARCANDI?

Açıklamasını görselle destekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da 68 riskli alanda yer alan 35 bin binada bulunan 117 bin konutun kentsel dönüşüm çalışmalarına devam edildiğini belirterek kamulaştırma ve kira yardımı gibi çalışmalar için bugüne kadar kentsel dönüşüme harcanan toplam para miktarının 5,7 milyar TL olduğunu duyurdu.

FİKİRTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE SON DURUM NE?

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında Fikirtepe Kentsel dönüşüm projesine de yer verirken 15 bin konut ve 60 bin kişiyi ilgilendiren projede ilk etap teslimlerinin yapıldığının, ikinci etap için ihale, yıkım ve inşa çalışmalarının da devam ettiğini dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@