Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! Milyonlarca Bez Torba ve Fileler Ücretsiz Olarak Dağıtılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim çalışmalarına devam ederken milyonlarca bez torba ve fileyi vatandaşa ücretsiz olarak dağıtacaklarını açıkladı.

Gündem 11.01.2019 - 12:15 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim çalışmalarına devam ederken milyonlarca bez torba ve fileyi vatandaşa ücretsiz olarak dağıtacaklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katılarak gündeme dair önemli açıkmalarda bulundu. Milyonlarca Bez Torba Dağıtılacak! Halk arasında naylon poşet kanunu olarak anılan Yeni Çevre Kanunu kapsamında hatırlanacağı üzere marketlerde poşetler paralı olmuştu. Marketlerde poşetler en düşük 25 kuruşluk fiyatlarla satışa sunulurken vatandaşın yoğun tepkisi ile karşı karşıya kalınmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün konu hakkında yeni açıklamalarda bulundu ve vatandaşlara naylon poşet yerine kullanmaları amacı ile milyonlarca bez torba ve file dağıtılacağını duyurdu. Erdoğan " Belediyecilikte hizmet esastır ama yeterli değildir önemli olan gönüllere girebilmektir. Çevreci parti AK Parti şu anda ana muhalefet naylon poşetlerle sokağa dökülebilir. Ama biz naylon poşetlere savaş açtık. Bu seçimlerde biz bez torbalar ve kenevirden yapılmış olan filelerle inşallah meydanlarda olacağız.Milyonlarca bez torba ve fileyi hazırlıyoruz milletimize promosyon olarak dağıtacağız." açıklamasında bulundu. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@