Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! Somali'den Türkiye'ye Petrol Arama Teklifi Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berlin Zirvesinin ardından yapmış olduğu konuşmasında toplantı konularına dair açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 20.01.2020 - 15:31 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berlin Zirvesinin ardından yapmış olduğu konuşmasında toplantı konularına dair açıklamalarda bulundu. Bu konuda özellikle Türkiye'nin enerji alanında attığı arama faaliyetlerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Somali'den gelen teklifi ele açıkladı.

Doğu Akdeniz ve Libya konularına dair Almanya'da düzenlenen Berlin Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Zirve kapsamında görüşülen konular üzerinde detaylı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan özellikle Libya'da ateşkes sağlanması için Birleşmiş Milletler tarafından alınan kararlara değindii. Türkiye'nin bu noktada yürüttüğü çalışmalara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları sizlerle. SOMALİ'DEN TÜRKİYE'YE PETROL ARAMA TEKLİFİCumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında ayrıca Türkiye'nine elinde bulunan arama ve sismik gemilere değindi. Bu gemilerin şuanda Akdeniz'de çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğer ülkelerden gelen teklifleri değerlendirdi. Somali'den gelen bir petrol arama teklifine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı. "Şu anda bize mesela Somali'den teklif var. "Bizim denizlerimizde petrol var. Libya'da bu çalışmayı yapıyorsunuz ama bizim buralarda da bu çalışmayı yapabilirsiniz" diyorlar. Bunlar bizim için de çok önemli. Dolayısıyla burada yapacağımız çalışmalarda bizim oralarda da atacağımız adımlar olacaktır. Bunun bize sağladığı bir şey var."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@