Cumhurbaşkanı Erdoğan Açılışını Yapacaktı: 9 Gün Kala Kapanışı Fırtına Yaptı!

Zonguldak'ta inşası tamamlanan ve açılışına günler kalan Kilimli Sahil Yolu fırtına nedeniyle kapandı. Beton bloklar trafiği kapatırken yol da denize teslim oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açılışını Yapacaktı: 9 Gün Kala Kapanışı Fırtına Yaptı!

Zonguldak'ı şehir merkezi ile Kilimli ilçesine bağlayan sahil yolu, 22 Ocak 2022 Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından törenle açılacaktı.

Açılışa 9 gün kala dalgalara teslim olan sahil yolu, yapılan milyonluk yatırımı boşa çıkardı.

30 DAKİKALIK YOLU 5 DAKİKAYA DÜŞÜRECEKTİ

Dönemin Zonguldak Belediye Başkanı Hüseyin Öztek tarafından planlanması yapılan ve temelleri 2013 yılında atılan Mithatpaşa Tünelleri ve Kilimli Sahil yolu inşaatı tamamlanmıştı.

Hizmete açıldığında 30 dakikalık yolu 5 dakikaya indirecek olan projenin yapımı tam 46 yıl önce planlandı. Ancak 46 yıllık proje, açılışa 9 gün kala fırtınanın esiri oldu.

kilimli sahil yolu

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇILIŞI YAPACAKTI

Zonguldak'ta iki gündür etkisini gösteren fırtına ve yağış sahil yolunu çıkmaza soktu. Cmhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı 22 Ocak'ta yapılacak proje, fırtına nedeniyle başladığı noktaya geri döndü. Dev dalgalarla gelen deniz kumu yolun tamamını kaplarken, dalgaların etkisiyle kopan beton bloklar da trafiği kapattı.

Çevrecilerin başından beri itiraz ettiği Kilimli Sahil Yolu projesi, doğanın intikam alırcasına müdahalesiyle açılamadan kapandı.

kilimli sahil yolu 2

ÇEVRECİLER KARŞI ÇIKMIŞTI

Zonguldak Çevre Koruma Derneği Başkanı Ahmet Öztürk, dolgu yapılarak inşa edildiği için projeye karşı çıktıklarını ve şimdiye kadar 3 kez fırtına nedeniyle sahilin zarar gördüğünü belirtti.

Öztürk, '' Karadeniz'i bilenlerin görebileceği sonucu ali devletimiz anlı şanlı yetkililerimiz görememiş. Bir bildikleri var heralde diyorduk ama yokmuş '' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise bugün Zonguldak'a gelerek incelemede bulundu ve ''Doğanın kendi kuralları vardır, denize karşı durulmaz. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemek mümkün değil'' yorumunu yaptı.

SONRAKİ HABER