Cumhurbaşkanı Erdoğan Afet Bölgesinde! Kastamonu, Bartın ve Sinop Afet Bölgesi İlan Edildi

Kastamonu, Bartın ve Sinop Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi İlan Edildi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dakika açıklamaları haberimizde!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afet Bölgesinde! Kastamonu, Bartın ve Sinop Afet Bölgesi İlan Edildi

Selin vurduğu bölgeyi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazı çıkışında önemli açıklamalarda bulundu. Selin vurduğu ve büyük hasara yol açtığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesini ziyaret eden ve burada Cuma namazını kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 il için önemli kararlar aldı.

SİNOP, KASTAMONU VE BARTIN GENEL HAYATA ETKİLİ AFET BÖLGESİ İLAN EDİLDİ!

Cuma namazı çıkışı önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi Türkiye'nin de bir süredir doğal felaketlerle boğuştuğunu söyledi. Temennisinin bu felaketlerle boğuşurken en az hasarla bu sürecin atlatılması olduğunu belirten Erdoğan "Kastamonumuzda Bozkurt, Azdavay, İnebolu, Küre ve Pınarbaşı ilçelerimiz bu yağışlardan en çok etkilenen yerler oldu.

Bartın'ın Ulus, Sinop'un Ayancık ilçelerinin kimi köyleri de selden ciddi manada etkilenen yerler arasında. Öncelikle hepinize geçmiş olsun dileklerimi sunmak istiyorum. Malesef ölen kardeşlerimiz oldu onlara Allah'tan rahmet diliyorum" diyerek kayıp olan kişileri arama çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi.

erdoğan-afet-bölgesinde

YIKILMADIK, YIKILMAYACAĞIZ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bartın, Sinop ve Kastamonu illerini yaşanan sel felaketi nedeni ile Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edildiğini duyurdu. Alınan karar ile bu bölgede yaşayan kişilere devlet yardımları yapılırken yine bu bölgede yaşayan kişilerin borçları da erteleniyor.

Devlet olarak süratle bu bölgeleri yeniden ayağa kaldıracaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan ne gerekiyorsa bölge için yapılacağını dile getirdi. Bakanların bölgede olduğunu dile getiren Erdoğan Bozkurt bölgesine mümkün olan en kısa sürede doğalgaz getireceklerini söyledi.

SONRAKİ HABER