Cumhurbaşkanı Erdoğan Baca Filtresi Düzenlemesini Neden İptal Ettiğini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fabrika bacalarına filtre takılmasını erteleyen kanunun neden iptal ettiğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 03.12.2019 - 09:49 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fabrika bacalarına filtre takılmasını erteleyen kanunun neden iptal ettiğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları haberimizde.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO toplantısına katılmak için gideceği Londra öncesi hem basın açıklamasında bulunda hemde kendisine sorulan sorulara yanıt verdi. Konuşmasında özellikle NATO konusunda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca kendisine sorulan sorulara yanıt verdi. Bu çerçevede bir basın muhabiri tarafından, fabrikaların bacalarına filtre takılmasını erteleyen kanunun neden veto edildiğine ilişkin soruyu yanıtlayan Cumhurbaşkanı bu konuda önemli açıklamalarda bulundu.BACA FİLTRESİ DÜZENLEMESİNE VETO AÇIKLAMASICumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın veto ettiği düzenlemeye ilişkin kendisine sorulan, "Baca düzenlemesini veto ettiniz. Düzenlemeyle ilgili kararınızı değiştirmenizde ne etkili oldu? Santrallerle ilgili süreç nasıl işleyecek?" sorusuna yanıt verdi. Bu konuya dair açıklamasında bu düzenlemenin ilk defa önlerine gelmediğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, fabrikalar için daha öncede düzenleme yapıldığını ifade etti. Firmaların bu konuda halen filtre çalışması yapmadıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden böyle bir talepte bulunduklarını söyledi. Bu konuda hükümet olarak kararlılıkları olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamalarda bulundu."Dünyada biliyorsunuz Paris sözleşmesiyle bir süreci yaşadık, yaşıyoruz. Orada da işte bu iklim değişikliğiyle ilgili önümüze teklifler geldi. Fakat bu teklifleri getirenler sözlerinde durmadılar. Biz imzayı atmadık. Dedik ki biz böyle bir teklifi zaten parlamentodan da geçiremeyiz. Kaldı ki şu anda Amerika da başta olmak üzere, Amerika da bunu imzalamış değil. Derdimiz ne? Yenilenebilir enerji konusunda bir defa havanın kirletilmesine, insanımızın temiz havayı solumasına fırsat vermeyen bu tür kuruluşları ilahiyane çalıştıramayız."Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında termik santrallere filtrasyon kararı olduğunu ifade ederek, firmalara siz daha fazla kazanacaksınız diye halkımızı zehirlenmesine fırsat vermeyiz, ifadelerini kullandı. Yıl sonunda sürecin dolacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 sonuna kadar bu süreci uzatmanın mümkün olmadığını açıkladı.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@