Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlık Edecek! Kabine Döviz Dolar Başlığıyla Masada

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık edeceği Kabine Toplantısı'nda gündem ekonomi olacak. Masada ise en fazla üzerinde durulması beklenen başlık döviz ve dolar kurunda yaşanan artış olacak.

Gündem 25.10.2021 - 09:33 25.10.2021 - 09:33 Mustafa KARAGÖZ

Ekim ayının son haftasında Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Beştepe'de yer alan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilecek. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabineye başkanlık edecek. Kabinenin birçok konuyu ele alması beklenirken üzerinde durulması beklenen başlıkların başında ekonomi geliyor. 

DOLAR KURUNDAKİ ARTIŞ CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNE TOPLANTISINDA

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı gün içerisinde öğleden sonra başlayacak. Kabine Toplantısı'nın saat 15.00 ile 16.00 sularında başlaması ardından alınan kararlara dair saat 19.30'da açıklama yapılması bekleniyor. 

Kabine toplantısının gündeminin çok yoğun olacağı konuşuluyor. 

Suriye'ye düzenlenmesi gündemde olan hareket, Doğu Akdeniz meselesi, koronavirüs salgını, aşılama oranları, yeni dönem yasakları, okullarda yüz yüze eğitimin devam etmesi gibi başlıklar ilk sırada ele alınacak meseleler olacak. 

Ancak dolar kurunun son dönemde yakaladığı yükselme ivmesi ve yüksek oranları da masada olacak.

Konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın genel bir bilgilendirme gerçekleştirmesi beklenirken, ayrıca önümüzdeki dönemde atılacak adımlarla ilgili de sunum yapması planlanıyor. 

OKULLAR KAPANACAK MI? TEDBİR UYGULAMALARI NELER OLACAK?

Okulların durumu üzerinde de Milli Eğitim Bakanı Özer'in genel bilgilendirme yapması bekleniyor. Sağlık Bakanı Koca'da salgının son seyri, günlük vaka artışları ile aşı konusunda bilgi verecek. Önümüzdeki dönemde yeni tedbirlerin uygulanıp uygulanmamasına dair karar kabineden sonra açıklanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@