Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale'de! Çanakkale Köprüsü Son Tabliye Montajı Yapılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu resmi açıklama yaptı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 12 Kasım günlük programı belli oldu. Çanakkale Köprüsü son durum ne, Erdoğan Çanakkale köprüsü töreni kaçta?

Emlak Haberleri 13.11.2021 - 01:57 13.11.2021 - 01:58 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1915 Çanakkale Köprüsü son tabliye montajı töreni için Çanakkale'ye gidiyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama ile büyük bir heyecanla beklenen törenin yarın yapılacağı ilan edildi. 

Sahip olduğu pek çok özellik ile ilklere imza atacak olan Türkiye'nin gurur projesi olarak gösterilen 1915 Çanakkale köprüsü aynı zamanda dünyanın en uzun orta açıklıklı asma köprüsü olarak tarihe geçecek. 4 bin 608 metre uzunluğa sahip olan köprüde yarın son tabliye montajı gerçekleştirilecek. 

1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜNDE SON DURUM NE?

318 metrrelik kule yüksekliği ve 2 bin 23 metrelik ora açıklığı ile pek çok rekoru kırmaya hazırlanan 1915 Çanakkale Köprüsü inşaatı güzergahı Malkara Çanakkale arasında bulunuyor. Köprüde kedi yolları yapıldıktan sonra tabliye montajı işlemleri yapılmaya başlanmıştı. 

Konu hakkında resmi twiter hesabı üzerinden açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Eşsiz abide, sembollerin köprüsü #1915ÇanakkaleKöprüsü'nün son tabliye montajını, Sn. Cumhurbaşkanımız @RTErdogan ile birlikte gerçekleştiriyoruz!" diyerek yarın düzenlenecek olan törenle son tabliye montajının da yapılacağını ilan etti. 

ulaştırma bakanından çanakkale köprüsü açıklamas ı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın yapılacak olan son tabliye montajı töreni için 12:30'ta Çanakkale'de olacak. Son tabliye montajı kaynağı da yapıldıktan sonra köprüde araçların üzerinde gideceği yol çalışmasında sona gelinmiş olacak. Asma köprü Türkiye'ye de en uzun orta açıklıklı köprü unvanını getirmiş olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@