Cumhurbaşkanı Erdoğan Deprem Bölgesi Elazığ'a Gitti

Elazığ'da yaşanan deprem sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bölgeye gidiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın depreme dair konuşmasının satır başları haberimizde.

GÜNDEM 25.01.2020 - 15:39 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Elazığ'da yaşanan deprem sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bölgeye gidiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın depreme dair konuşmasının satır başları haberimizde.

Elazığ'ın Sivrice İlçesi'nde dün akşam saat 21 sularında meydana gelen 6.8 şiddetinde meydana gelen deprem Türkiye gündeminde.22 vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremde ayrıca 1000'den fazla vatandaşımızda yaralandı. Yaşanan depremin ardından çok sayıda siyasi lider bölgeye giderken yapılan son açıklamda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bölgeye gideceği bildirildi. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DEPREM BÖLGESİNE GİDİYORCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle İstanbul'daki programını iptal ederek Elazığ'a geçti.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ'da ilk olarak depremde hayatını kaybeden anne ve çocuğun cenazesine katıldı. Cenaze töreninin ardından deprem bölgesinde farklı incelemelerde bulunması beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. "Elazığ’da meydana gelen ve pek çok ilimizde hissedilen depremde vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması için ilgili kurumlarımız gerekli tüm tedbirleri almaktadır. Çevre ve Şehircilik, İçişleri ve Sağlık Bakanlarımızı bölgeye gönderdik. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak, çalışmaları yakından takip etiğimizin bilinmesini istiyorum. Başta AFAD, Kızılay ve Silahlı Kuvvetlerimiz olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımızla Milletimizin yanındayız. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@