Cumhurbaşkanı Erdoğan: Faizsiz Konut Finansman Sistemi Yeni Alternatif Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MÜSİAD'ın gündeme getirdiği gayrimenkul borsası ve faizsiz finansman sistemleri hakkında açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 24.11.2018 - 15:45 15.07.2021 - 00:18 SERHATMEDYA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MÜSİAD'ın gündeme getirdiği gayrimenkul borsası ve faizsiz finansman sistemleri hakkında açıklamalarda bulundu. Bu projeleri değerli bulduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17. MÜSİAD EXPO Kapanış ve Uluslararası Genç İşadamları Kongresi (UGİK) Açılış Töreni'ne katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi alanında atılan adımlara ilişkin bilgiler verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Türkiye'nin ekonomi hedeflerini değerlendirerek halen devam etmekte olan uygulamalar konusunda da bazı bilgilendirmelerde bulundu. GAYRİMENKUL BORSASI-FAİZSİZ KONUT FİNANSMAN SİSTEMİ PROJESİCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında ayrıca fuar esilesiyle MÜSİAD'ın gündeme getirdiği başlıkları, ülkeye katkı sağlaması ve dünya için model oluşturması bakımından değerli bulduğunu ifade etti. Bu çerçevede gayrimenkul borsasının kurulmasını ve faizsiz konut finansman sistemi projelerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Açıklamaları"Projelerden biri Türkiye merkezli bir gayrimenkul borsasının kurulmasıdır. Faizsiz konut finansman sistemi projesini kendi alanında yeni bir alternatif olarak değerlendiriyorum. Sanayi sitelerindeki mütevazı imalathanelerin modern üretim tesislerine dönüştürülmesi projesi ülkemizin geleceğine tutulmuş bir ışıktır. 'Yerli üretim, milli marka' kampanyasıyla bizim her fırsatta üzerinde durduğumuz politikaya destek veriliyor. Entegre biyogaz, organik gübre tesisleri projesi, ülkemizin tarım ve hayvancılık alanındaki potansiyeli için yeni bir çözümdür. Üyeleri arasında sosyal yardımlaşmayı teşvik için Karz-ı Hasen Sandığı oluşturulmasını da MÜSİAD'ın misyonunun bir parçası olarak görüyorum."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@