Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep'te Açıkladı "Yeni Antep Şehri Kurulacak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep Mitingi kapsamında konut projelerinden millet bahçesine, metro projelerinden hızlı trene kadar çok sayıda önemli açıklamada bulundu.

EMLAK HABERLERİ 15.03.2019 - 15:04 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep Mitingi kapsamında konut projelerinden millet bahçesine, metro projelerinden hızlı trene kadar çok sayıda önemli açıklamada bulundu.

İl gezileri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Gaziantep'te miting düzenledi. Dev Millet Bahçesi Yapılacak, 5 Milyon Metrekarelik Alana Yeni Bir Şehir İnşa Edilecek! Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şehrin içinde yer alan askeri alanı şehir dışına taşıyacaklarını söyleyerek "Eski stadın yerine inşallah millet bahçesini kuruyoruz. Muhteşem bir millet bahçesi içinde de millet kıraathanesi olacak. Şehrimize 1875 yataklı bir şehir hastanesi yapıyoruz. Şimdi geliyorum müjdemize. Gaziantep'in içinde 10 milyon 700 bin metrekare büyüklüğünde bir askeri alan var.Buradaki askeri birliği artık şehir içinde tutmanın bir anlamının kalmadığını gördük. İşte bu devasa alanı Antep'in hizmetine sunmaya karar verdik. bu alanın yarısını gül bahçeleriyle ıhlamurlarıyla bir millet bahçesi haline dönüştüreceğiz. kalan kısmında da Antep'in kültürüne tarihine uygun bir medeniyet şehri kuracağız. Buradaki binaların her biri hayatlarıyla birer Antep evi şeklinde yapılacak" diyerek müjdeleri peş peşe sıraladı. Düztepe Şehir Hastanesi Metrosu Cumhurbaşkanı Erdoğan metro projelerine de değinerek Düztepe Şehir Hastanesi Metrosu için sona gelindiğini ve bu hattın sürücüsüz metro hattı olarak hizmete gireceğini söyledi. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@