Cumhurbaşkanı Erdoğan Hayatla Bağlarınızı Asla Koparmayın Diyerek Çocuklara Seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliğinde çocuklara seslendi.

Gündem 23.04.2022 - 16:49 23.04.2022 - 16:49 Gülşah Konuk Akın

TRT 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada çocuklara seslendi. Savaşları bitirmek, krizleri bitirmek ve huzur iklimini değiştirmek için gösterilen gayrette motivasyon kaynağının çocuklar olduğunu, çocukların kulaklarının bomba sesleri ile değil diğer çocukların neşeli sesleriyle çınlaması gerektiğini söyledi.

ÇOCUKLAR HUZURUN KUCAĞINDA UYUMALIDIR
Çocukların tedirginliklerle değil sevgi ile umutla çarpan kalpleri olması gerektiğini söyleyen Erdoğan: Ankara'da toplanan TBMM'nin açılış tarihi bundan dolayı mili mücadelemizin en kritik dönüm noktası olan 24 Nisan'ın çocuklarımıza armağan edilmesinin ardında işte bu inanç  vardı" " dedi. Çocuklara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayatın farklı alanlarında söz sahibi, yetki sahibi olduklarında zamana yenik düşmemelerini, kirlenmemelerini, ailelerine, arkadaşlarına ve okullarına sıkı sıkıya sahip çıkmalarını, teknolojinin imkanını kullanıp onun esiri olmamalarını tembihledi.

Salgın döneminde aylarca evden çıkamadığınızı biliyorum diyen Erdoğan, bu sıkıntılı günlerin artık geride kaldığını, her fırsatta parklarda, bahçelerde, her yerde temiz hava ile arkadaşlarıyla buluşmalarını, dersleri dışında spordan müziğe, resimden edebiyata kendinizi mutlu edecek alanda mutlaka çalışın tavsiyesinde bulundu. 20 yılda eğitim sisteminin alt yapısını güçlendirmekle kalmayıp çocukların bu tür çabalarını kolaylaştıracak adımları attıklarını açıkladı.

ANITKABİR'DE DE TÖREN DÜZENLENDİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Çocuklar bayramı kutlamak için Anıtkabir'e akın etti. Burada resmi tören, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenler ve öğrencilerin ziyareti ile başladı. İki yıldır pandemi nedeniyle Anıtkabir'de düzenlenen törene öğrenciler katılamıyordu.  Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, siyasi parti temsilcileri, kabine üyeleri ve milletvekilleri de Anıtkabir'de düzenlenen törene katıldı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@