Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Aliyev Arasında Cengiz İnşaat- Kolin Diyaloğu!

Brüksel'de düzenlenen NATO Liderler Zirvesi toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan'a geçmiş ve Şuşa şehrinde bir dizi resmi temaslarda bulunmuştu. Türkiye Galler maçı bugün Bakü'de oynanırken maçı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile stadyumda izleyecek. Ziyaret esnasında iki liderin Cengiz İnşaat ve Kolin hakkında aralarında geçen diyalog sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girdi.

Emlak Haberleri 16.06.2021 - 12:09 16.06.2021 - 12:09 Serhat Karaman

NATO Liderler Zirvesi toplantısına katılmak amacı ile Brüksel'e giden Cumhurbaşkanı Erdoğan buradaki toplantının sona ermesi ile kardeş ülke Azerbaycan'a geçiş yapmış ve burada Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından karşılanmıştı. Burada Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa şehrini ziyaret eden Erdoğan ile Aliyev arasında geçen ikili bir diyalog sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi. 

İLHAM ALİYEV: CENGİZ VE KOLİN HER YERDE! 

Son derece samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan Şuşa şehrini ziyaret ederken şehrin yeniden inşası hakkında da bilgi aldı. İki liderin otobüs ile yapmış oldukları seyahat esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapılan inşaatları sorması üzerine iki lider arasında şöyle bir diyalog yaşandı;

Cumhurbakanı Erdoğan: Müteahhitlik işlemlerini Azeri kardeşlerimiz mi yapıyor?

İlham Aliyev: Yok, bu inşaatları Cengiz İnşaat ve Kolin ortak olarak birlikte yapıyor. 

Cumhurbakanı Erdoğan: Aaa onlar burada da mı inşaat yapıyor?

İlham Aliyev: Onlar her yerde var.

Cumhurbakanı Erdoğan: Biraz önce Cengiz beni aradı, şantiyedeyim dedi.

AZERBAYCAN ZAFER YOLU İNŞAATI CENGİZ HOLGİNG VE KOLİN İNŞAAT TARAFINDAN İNŞA EDİLİYOR! 

Azerbaycan ordusu tarafından Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan Şuşa şehrinde Zafer yolunun yarısının elde edilen zafere atıfla Türkiye tarafından inşa edilecek. 84 kilometrelik Zafer Yolu'nun 0-51 kilometreleri arasını Azerbaycan firmaları, 51-84 kilometre arasındaki bölümünü ise Türk firmaları Kolin ve Cengiz İnşaat üstlendi.

Türk müteahhitlerin Azerbaycan'da çok sayıda yol ve alt yapı projesi işini üstlendiği ve ihale aldığı belirtiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@