Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Görüşen Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'dan Asgari Ücret Zammı Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Türk-İş Başkanı Ergün Atalay asgari ücret zammına ilişkin bir açıklama yaptı. Asgari ücrete zam yapılacak mı?

Finans 16.06.2022 - 21:43 16.06.2022 - 21:43 Engin Uzunoğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda işçileri temsil enden Tür-İş’in Başkanı Ergün Atalay bu akşam Ak Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldiler. Asgari ücrete yapılması düşünülen muhtemel zammı görüşen ikilinin toplantısı 2 saat sürdü. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan bir açıklama yapmazken içeride konuşulanlara dair Türk-İş Başkanı Ergün Atalay açıklamalarda bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ASGARİ ÜCRET ZAMMI İÇİN NE DEDİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile asgari ücret zammını görüştüğünü söyleyen Ergün Atalay, “Ben Cumhurbaşkanımıza rakamları sundum. Yıl başında durum şuydu şimdi bu oldu şeklinde. Cumhurbaşkanı da ‘her şeyin farkındayım’ cevabını verdi. Görüşmemizde asgari ücrete yapılacak olan zammın ne kadar olacağına dair bir detay konuşulmadı. Ancak Cumhurbaşkanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nı işaret ederek bir çalışma yapıldığını ve ilerleyen günlerde bizimle paylaşılacağını söyledi.” dedi.

ASGARİ ÜCRETE NE KADAR ZAM YAPILIR?

Asgari ücret zammına ilişkin açıklamalarını sürdüren Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, “Daha önce enflasyon oranında asgari ücrete zam yapılması gerektiğini ifade etmiştim. Biz aynı noktada durmaya devam ediyoruz. Bana kalsa asgari ücret 10 Bin TL olsun derim. Ancak talep ettiğiniz ile aldığınız arasında bir uyum olmalı. İşveren de asgari ücrete zam yapılsın ama devlet karşılasın diyor. Ben işçinin cebine girene bakarım. Umuyorum ki Cumhurbaşkanı ilerleyen günlerde iyi bir asgari ücret zammı açıklar.” ifadelerini kullandı. 

İŞVERENLERİN ELLERİNİ TUTAN YOK, YAPSINLAR ZAMLARI!

İşverenlere de eleştiri getiren Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, “Bazı işveren kuruluşları asgari ücrete zam yapılsın şeklinde açıklamalarda bulunuyorlar. Onların ellerini tutan yok. Devleti beklemelerine de gerek yok. Çalışanlarına yapsınlar zamları. Ancak bu açıklamaları yapanların iş yerlerinin çoğunda sendika da yok.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@