Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İtalya Başbakanı Conte Libya Konusunu Görüştü! İlk Açıklamalar Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, Türkiye'nin Libya'da atmış olduğu adımların ardından İtalya Başbakanı Conte ile görüşme gerçekleştirdi.

Gündem 13.01.2020 - 17:24 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, Türkiye'nin Libya'da atmış olduğu adımların ardından İtalya Başbakanı Conte ile görüşme gerçekleştirdi. İki lider gerçekleştirilen görüşme sonrası ise Libya konusunda atılacak adımlara ilişkin açıklamalar geldi.

Türkiye'nin Rusya ile beraber çağrının ardından Libya'da ateşkes sağlanmıştı. Libya konusunda Türkiye'nin atmış olduğu tarihi adımlar sonrası ülkeye Türk askeri gönderilmişti. Yaşanan bu gelişmelerin ardından ise İtalya'dan Türkiye'ye öncelikle Libya konusu görüşmek üzere bir ziyaret gerçekleştirildi. İTALYA İLE TÜRKİYE, LİBYA KONUSUNU GÖRÜŞTÜCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İtalya Başbakanı Giuseppe Conte'nin görüşmesinin ardından ortak basın açıklaması düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan basın açıklamasında yaptığı konuşmasında alınan toplantıda ele alınan konuları kamuoyu ile paylaştı. Libya konusu üzerinde duran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şu şekilde;"Ağrılıklı olarak Libya'daki gelişmeleri ele aldık. Libya dışında da Suriye konusu ve ikili gelişmelerimizi değerlendirdik.Bu haftasonu Berlin'de yapılacak zirveyle ilgli olarak bizler de katılma noktasında kararlığımız var. Malumunuz ateşkes dün gece yürüülüğe girmiş oldu. İlgili tüm tarafların katılımıyla görüşmeler devam ediyor. Ateşkesin kalıcı bir hale gelmesi için gayret gösteriyoruz."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@