Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı: AFAD Afganistan'da İhtiyaç Sahipleri İçin Yardım Kampanyası Düzenlenecek!

Afganistan’da İnsani Yardıma Muhtaç Sivil Halka Temel İnsani İhtiyaçlarının Karşılanması İçin Destek Olunması Amacıyla Yardım Kampanyası Başlatılması Hakkında Karar Resmi Gazete'de yayımlandı!

Gündem 22.01.2022 - 01:09 22.01.2022 - 01:09 Gülcan Özer

22 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Afganistan’da İnsani Yardıma Muhtaç Sivil Halka Temel İnsani İhtiyaçlarının Karşılanması İçin Destek Olunması Amacıyla Yardım Kampanyası Başlatılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5130) yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan karar kapsamında Afganistan'da yaşayan sivil halkın insani temel ihtiyaçlarının giderilmesi için yardım kampanyası başlatılmasının önü açılmış oldu. 

Afganistan'da soğuk kış şartları ve açlık nedeniyle insanı yardıma muhtaç sivil halka temel insani ihtiyaçlarının karşılanması için destek olunması amacı ile yardım kampanyası başlatılmasına karar verildi. Söz konusu yardım kampanyasını düzenleme konusunda ise yetkili kurum AFAD olarak ilan edildi. 

AFAD, AFGANİSTAN İÇİN YARDIM KAMPANYASI DÜZENLEYECEK! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan karar kapsamında AFAD tarafından, Afganistan'da yaşayan soğuk kış şartları ve açlık nedeniyle insanı yardıma muhtaç sivil halka temel insani ihtiyaçlarının karşılanması için destek olunması amacı ile yardım kampanyası başlatılacak. Kampanya kapsamında valilikler, belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları tarafından toplanan yardımlar kamu bankaları ve özel bankalar nezdinde toplanan hesaplarda biriktirilecek. 

afad yardım kararı 1

afad yardım kararı 2

AFAD tarafından Afganistan'a yardım toplanması için açılan hesaplarda biriktirilen paraların tümü ve 20 Ocak 2022 tarihi itibari ile AFAD hesaplarına yatırılan paralar Afganistan'a yardım için yapılmış kabul edilecek. Söz konusu yardım kampanyası ile toplanan paralar Afganistan'da insani yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Yardım kampanyası için organizasyonu AFAD üstlenecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@