Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı, Özelleştirme Kararına İtiraz Reddedildi!

21 Nisan 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile İlgili Karar (Karar Sayısı: 5482) yürürlüğe girdi. İşte özelleştirme kararları!

Emlak Haberleri 21.04.2022 - 06:40 21.04.2022 - 06:54 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile İlgili Karar (Karar Sayısı: 5482), 21 Nisan 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yayımlanan karar kapsamında mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı olan Ankara'da yer alan taşınmaz için yapılan itirazlar reddedilmiş oldu. 

Son dönemde sık sık özelleştirmeye açılan taşınmazlarda yapılan nazım imar planı ve uygulama imar planı değişiklikleri tartışmalara neden oluyordu Özellikle de büyük şehirlerde yer alan taşınmazların imar planı değişiklikleri itirazlara neden olurken bu itirazlardan biri daha Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atılan imza ile karara bağlanmış oldu. 

CUMURBAŞKANI ERDOĞAN NAZIM İMAR PLANI VE UYGULAMA İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİ KABUL EDİLDİ! 

Özelleştirmeye açılan taşınmazlarda yapılan imar planı değişiklikleri sık sık rant kavgalarına neden olurken bu itirazlardan biri daha Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından karara bağlanmış oldu. 

özelleştirme kararı 21 nisan

Daha önce Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Resmi Gazete ile yayımlanarak askıya çıkan Ankara'nın Mamak ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesi sınırları içerisinde yer alan taşınmazlara yönelik imar planı değişikliklerine askı sürecinde bazı itirazlar yapılmıştı. Gelişme konut alanı, ticaret alanı, resmi kurum alanı, anaokulu alanı, ilkokul alanı, lise alanı, eğitim alanı, yüksek öğretim tesisi alanı, sağlık tesisi alanı, sosyal tesis alanı, kültürel tesis alanı, cami, maden sahası, park alanı ve yol kullanım kararlarına yapılan itirazlar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından reddedildi ve imar planı değişiklikleri onaylandı. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@