Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı, TEDAŞ Denizli'de Acele Kamulaştırma Yapacak!

22 Aralık tarihli Resmi Gazete ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imzayla TEDAŞ'ın enerji iletim hattı projesi kapsamında Denizli'de acele kamulaştırma yapacağı ilan edildi.

Emlak Haberleri 22.12.2021 - 09:34 22.12.2021 - 09:34 Gülcan Özer

TEDAŞ enerji projelerine tüm hızı ile devam ederken bu kapsamda Denizli'de yapımı devam eden 54 kV (Denizli-4-Denizli-2) Brş.N.-Denizli-1 Enerji İletim Hattı Projesi kapsamında acele kamulaştırma kararı alındı. “154 kV (Denizli-4-Denizli-2) Brş.N.-Denizli-1 Enerji İletim Hattı Projesi” Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4934) 22 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlandı.

Yayımlanan karar kapsamında söz konusu enerji iletim hattı projesi kapsamında yürütülecek olan çalışmaları hızlandırmak adına belirtilen güzergahlarda yer alan taşınmazlar için acele kamulaştırma yapılacağı ilan edildi. Söz konusu karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak resmen kabul edilmiş oldu. 

TEDAŞ DENİZLİ 4 BRŞ.N. -DENİZLİ ENERJİ İLETİM HATTI PROJESİ KAPSAMINDA KAMULAŞTIRMA YAPACAK! 

Acele kamulaştırma kararları kamuoyu tarafından da yakından takip edilirken bu kararlardan biri de Denizli için verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan karar kapsamında TEDAŞ tarafından yapımına devam edilen enerji iletim hattı projesi çalışmalarını hızlandırmak adına acele kamulaştırma yapılacağı duyuruldu. 

denizli acele kamulaştırma kararı

denizli acele kamulaştırma 2

ACELE KAMULAŞTIRMA NEDİR, NASIL YAPILIR?

Olağanüstü şartların söz konusu olduğu durumlarda kamu yararı gözetilerek kamulaştırma işlemlerinin sonraya kişilere ait olan taşınmazlara derhal el konularak yapılan kamulaştırma işlemlerine acele kamulaştırma adı verilmektedir. Toplum yararına olan dev projelerde ve yapımı acileyet taşıyan enerji projelerinde sıklıkla yapılan acele kamulaştırma işlemleri istisnai durumlarda yapılmakta olup, kamu yararı nedeni ile kişiye ait mülkiyet hakkı sonlandırılabilmektedir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@