Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı Kararlarını Açıkladı! Elektrik Faturası Müjdesi Geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde ve tüm bakanların katılımı ile kabine toplantısı bugün yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı kararlarını açıkladı.

Finans 08.11.2021 - 20:14 08.11.2021 - 20:16 Engin Uzunoğlu

Merakla beklenen kabine toplantısı bugün tüm bakanların katılımı ile gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde yapılan kabine toplantısında alınan kararlar belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan millete sesleniş konuşması ile kabine toplantısı kararlarını açıkladı.

KABİNE KARARLARI BELLİ OLDU

Salgın ile alakalı olarak açıklamalarla sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye salgınla mücadelesini dünyadaki gelişmeleri de yakından takip ederek başarı ile sürdürmektedir. Salgının uzun soluklu mücadeleyi gerektiren sağlık krizi gerçeğini artık herkes biliyor. Türkiye olarak en büyük avantajımız sağlıktan üretime her kritik alanda sağlam bir altyapı kurmamız oldu. Bu sayede biz salgın döneminde tüm ihtiyaçlarımızı karşılayabildik. Bu sayede devletler ile vatandaşlar arasında güven kaybı yaşanırken biz vatandaşlarımızla beraber hedeflerimize doğru yürümeye devam ettik.” dedi.

SAĞLIK HİZMETLERİNDE KRİZE ASLA İZİN VERMEDİK

Sağlık hizmetleri hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlık hizmetlerinde herhangi bir krize asla izin vermedik ve vermeyeceğiz. Vaka ve hastaneye yatışlar bizim kontrol edebileceğimiz seviyedir. Hastane hizmetlerinde elbette bazı aksaklıklar yaşanabiliyordur. Bunları da ortadan kaldıracağız.” ifadelerini kullandı.

40 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI MÜJDESİ

40 Bin sağlık personeli alımını müjdeleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Salgın tedbirlerinin turizm ve ticarette yol açtığı sıkıntıları normalleşme ile büyük ölçüde geride bıraktık. Okullar açık mı kalacak yoksa kapanak mı tartışmaları artık sona ermeli. Sağlık Bakanlığımıza 40 bin yeni sağlık personeli kadrosu verdiğimizi duyuruyoruz.” şeklinde konuştu.

İSTİHDAM AÇIKLAMASI

Ekonomi alanında açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Genç işsizliği önlemek için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Milletimize istihdamı artırmak konusunda verdiğimiz taahhütleri yerine getiriyoruz. Bütçe disiplininden taviz vermeden ülkemizi büyütecek her türlü atılımı desteklemeye devam ediyoruz.” dedi.

ELEKTRİK FATURALARINDAN TRT PAYI VE ENERJİ FONU KESİNTİLERİ KALKIYOR

Enerji krizi hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avrupa'da doğalgaz fiyatları 2020 yılı başındaki 115 dolar seviyesinden 1.500 dolar seviyesine kadar çıktı. Biz ise halen konutlarda doğalgazı vatandaşlarımızı 150 dolardan veriyoruz. Vatandaşımıza yüzde 76 oranında indirim uyguluyoruz. Farkı ise devletimiz karşılıyor. Akaryakıt fiyatlarını da eşel mobil sistemi ile fiyatları dengede tutma gayreti içerisindeyiz. Elektrikte ise maliyetin yarısına vatandaşımıza veriyoruz. Toplam 127 milyar dolarlık destek sağlamış olduk. Bu da hane başı 1.500 TL enerji desteği anlamına geliyor. Önümüzdeki dönemde elektrik faturalarından TRT payı ve enerji fonu kesintilerini kaldırma kararı aldık. Küresel enerji krizini yürütmeyi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@