Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kanal İstanbul'u Mutlaka Yapacağız"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da Türkiye'nin ilk millet bahçeleri olan 5 millet bahçesinin açılışını yaparken Kanal İstanbul projesi içinde müjde verdi.

Emlak Haberleri 17.11.2018 - 18:00 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da Türkiye'nin ilk millet bahçeleri olan 5 millet bahçesinin açılışını yaparken Kanal İstanbul projesi içinde müjde verdi.

Ekonomik sorunlar nedeni ile kamu projelerinde ertelemeye gideleceği duyurulurken Kanal İstanbul projesinin akıbeti de merak konusu olmuştu.Daha önce gerek Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gerekse de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından defalarca Kanal İstanbul projesinin yapılacağını açıklamışlardı. Kanal İstanbul İhalesi Ne Zaman Yapılacak?Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kısa sürede açıklanacağı iddia edilen ikinci 100 günlük eylem planı içerisinde en büyük öncelik Kanal İstanbul projesine verilecek. İhale tarihi de bu program içerisinde ilan edilecek. Bu sayede proje için merak edilen tüm sorular yanıtlanmış olacak. Erdoğan bugün yapmış olduğu konuşmada Kanal İstanbul projesini kesinlikle yapacaklarını belirterek "Söz verdik, yaptık, yapacağız. Onlar konuşur, biz yaparız. Millet bahçemizde seyir terasından, yürüyüş yoluna, piknik alanına her şey var. 31 Mart'a hazır mıyız?Sağ olun, var olun. Baruthane Millet Bahçesi 60 bin metrekare üzerine kuruldu. Osmanlı Baruthanesi ile de tarihi bir kimliğe sahiptir. Çırpıcı Millet Bahçesi, 465 bin metrekare üzerinde etap etap tamamlanıyor. Tamamlanan ilk 4 etabını bugün açıyoruz. Hedefimiz her şehrimize en az bir millet bahçesi kazandırmaktır. Onlar dedikodu yapsın. Biz yapacağız diyoruz, onlar 'istemezük' diyorlar. Yapacağız, yapacağız. İstemeseniz de yapacağız" dedi. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@