Cumhurbaşkanı Erdoğan Kararı Açıklayacak! Okullar Yüz Yüze Eğitime Kapanıp Online Eğitime Mi Geçilecek?

Okullarda eğitimin nasıl devam edeceği, yüz yüze eğitim ve online eğitim kararları Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında ele alınacak. Peki kabineden eğitime ve okullara dair ne karar çıkacak?

Gündem 11.10.2021 - 10:06 11.10.2021 - 10:06 Mustafa KARAGÖZ

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının gündem başlığı koronavirüs olacak. İllerin vaka durumu, aşılama oranları, kış tedbirleri, kapanma ve ek önlemler kabinede enine boyuna ele alınacak. 

Kabinenin en önemli gündem maddesi ise 20 milyona yakın öğrenciyi ilgilendiren yüz yüze eğitim kararları olacak. 

KABİNEDEN OKULLAR İÇİN NE KARAR ÇIKACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık edeceği kabine toplantısı kararları gün içinde açıklanacak. Akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasıyla ilan edilecek kararlarda bundan sonraki dönemde uygulanacak tedbirler ilan edilecek.

Koronavirüs vaka sayılarında yaşanan artışlar, aşılama oranlarının düşmesi ve kış aylarının geliyor olması ek tedbirleri gündeme getirdi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son verilere dair bir sunum yapılması beklerken sunum sonrası masada olan başlıklar ele alınacak. Aşı olmayanlara ek önlemler, aşılama da oranın artması için ek teşvikler, vaka sayılarının düşürülmesi için ek kapanma önlemleri görüşülecek.

Kulis bilgilerine göre ise kabineden herhangi bir kapanma kararı çıkmayacak. 

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği okullarda ve üniversitelerde yüz yüze eğitime dair ise sürecin bu şekilde devam etmesi bekleniyor. MEB ve Sağlık Bakanlığı'nın salgının önüne geçilmesi için tedbirlere devam edilecek. Ayrıca okulların kapanması beklenmezken sadece sınıflar kapanacak. 

Okullarda ise tarama testleri gibi önceden uyarı niteliği taşıyacak önlemler devrede olacak. 

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı kararları 11 Ekim Pazartesi akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan edilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@