Cumhurbaşkanı Erdoğan Konuştu, Dolar Kuru Yeni Rekor Kırdı! Dolar Kuru Kaç TL'ye Yükseldi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında yaptığı ekonomi açıklamaları dolar kuruna yeni bir rekor getirdi. Dolar kuru kaç TL oldu? 

Finans 22.11.2021 - 21:00 22.11.2021 - 21:00 Engin Uzunoğlu

Türkiye ekonomisinde oldukça hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Bugün gerçekleşen kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldukça kapsamlı bir açıklama yaptı. Bu açıklamaların büyük kısmı ise ekonomi içerikliydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan uygulanan ekonomi politikasının doğru olduğunu ve bunda da ısrarcı olmaya devam edeceklerini söyledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN EKONOMİ AÇIKLAMALARI GÜNDEM BELİRLEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan uzun bir süredir eleştiri konusu olan 'faiz sebeptir, enflasyon netice' fikrinin arkasında olduğunu beyan etti. Ayrıca dolar kurunda meydana gelen yükselişlerin Türkiye'yi yolundan döndüremeyeceğini bir ekonomikl kurtuluş savaşı verdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarıyla gündem belirledi. 

DOLAR KURU YENİ REKOR SEVİYESİNE YÜKSELDİ

Ekonomi açıklamaları ile büyük ses getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu ifadelerinin piyasalara yansıması ise çok geçmeden hemen görüldü. Değer kayıpları ile dünyanın en negatif para birimlerinden birisi haline gelen Türk lirası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomi açıklamaları ile irtifa kaybetmeyi sürdürdü. Bu açıklamalar sonucunda dolar kuru yeni bir rekor seviyesine yükseldi.

DOLAR KURU 11,47 TL'YE ÇIKTI! 

Son dönemlerde artan dolar kuru 11 TL'nin üzerine yerleşmişti. Gün içerisinde fiyatlanmayı sürdüren ve yükseliş trendinde olduğunu gösteren dolar kuru 11,20 TL'de günü tamamlamıştı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamalarına dolar kurunun tepkisi çok sert oldu. Dolar kuru bir anda 11,47 TL seviyesine yükseldi. Bu seviye bugüne kadar dolar kurunun gördüğü en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti. 

dolar kuru güncel tablo

DOLAR KURU ŞU ANDA KAÇ TL?

Dolar kuru yeni rekor seviyesi olan 11,47 TL'yi gör5dükten sonra bir miktar geri çekildi. Şu anda dolar kuru 11,42 TL seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. Dolar kurunda yükseliş trendinin devam etmesine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomi değerlendirmelerinin ardından kesin gözüyle bakııyor. Özellikle yarın gün boyu dolar kurundaki fiyat değişimlerinin çok yakından takip edilmesi bekleniyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@